Spojte se s námi


Novinky

Za pátek bylo evidováno 16 342 pozitivních testů

Za páteční den bylo evidováno celkem 16 342 pozitivních testů na koronavirus. Jedná se o nejmenší číslo i posledních pět pracovních týdnů.

Publikováno

dne

Za páteční den bylo evidováno celkem 16 342 pozitivních testů na koronavirus. Jedná se o nejmenší číslo i posledních pět pracovních týdnů.

I když je to stále poměrně vysoké číslo, může mnohým lidem připadat pozitivně, jelikož je další vlna koronaviru na ústupu.

V minulých týdnech laboratoře v Česku odhalovaly desetitisíce pozitivních testů na covid, v pátek to pak bylo přesně 16 342 případů. Jedná se o nejmenší číslo za posledních pět pracovních týdnů.

Má to však i druhou stranu mince a to tu, že laboratoře provedly bezmála 70 tisíc testů. Minulý pátek ale bylo provedeno přes 104 tisíc testů.

Otázkou tak je, jak moc je epidemie na ústupu, když bylo provedeno o více než 30 tisíc testů méně.

Další dobrou zprávou je i to, že začíná postupně klesat počet hospitalizovaných osob. Ve vážném stavu aktuálně leží v nemocnici 248 nakažených lidí.

Na klesající trend počtu nakažených a hospitalizovaných česká vláda reaguje postupným rozvolňováním opatření. Největší změna se týká hromadných akcí, které jsou přístupné pro 500 osob, sedací akce pak pro 1000 osob plus navíc polovina míst do využití maximální kapacity prostoru.

Zdroj: Data ministerstva zdravotnictví, Novinky

Oblíbené