Spojte se s námi


Celebrity

Youtubeři, kteří přišli o život při natáčení videí

Youtube je významná mediální platforma, kde spoustu lidí našlo své uplatnění. Někteří z nich se mohou pochlubit i nadstandardními příjmy, které jim přináší pravidelné vydávání videí a k nim spolupráce s proslulými značkami, jež jim zajistila jejich popularita. Zaujmout masy lidí však není nic jednoduchého a někteří jedinci kvůli honbě za slávou a penězi přišli o život.

Publikováno

dne

Youtube je významná mediální platforma, kde spoustu lidí našlo své uplatnění. Někteří youtubeři se mohou pochlubit i nadstandardními příjmy, které jim přináší pravidelné vydávání videí a k nim spolupráce s proslulými značkami, jež jim zajistila jejich popularita. Zaujmout masy lidí však není nic jednoduchého a někteří jedinci kvůli honbě za slávou a penězi přišli o život.

Prank, který se vymkl z rukou

Jedním z prvních na seznamu je mladík z Tennessee jménem Timothy Wilks, který se chtěl na youtube proslavit jako takzvaný prankster. Tito tvůrci ve svých videích sázejí na kanadské žertíky, jejichž oběťmi se často stávají kolemjdoucí nebo přátelé a známí, kteří zpravidla nemají o ničem tušení.

Než se Wilks vydal na dráhu youtubera, vystudoval vzduchotechniku. Také od svých 16 let pracoval ve Walmartu. Byl nejstarší ze tří dětí a se svými dvěma sourozenci vycházel velice dobře. Své sestře šel dokonce jako doprovod na maturitní ples. Spolu s bratrem si krátili volné chvíle hraním videoher. Timothyho hlavním koníčkem však bylo natáčení videí. Nechtěl být jako ostatní youtubeři, jeho cílem bylo nejen zaujmout, ale i šokovat.

Zárukou vysokého počtu zhlédnutí byla jeho videa s loupežemi. Vždy se jednalo o loupeže nahrané, kdy všichni účastníci věděli, že se celá akce natáčí na video pouze pro pobavení. Wilks chtěl však zariskovat a se svým kamarádem se vydal mezi lidi, kteří neměli ponětí o tom, že je vše „jen jako“.

Oba dva mladíci se převlékli za lupiče, jejichž zbraní byly ostré řeznické nože. V devět večer se takto oblečení objevili v trampolínovém parku, kde se nacházelo spoustu rodin s dětmi. Všichni návštěvníci byli jejich zjevem k smrti vyděšeni. Jeden z přítomných mužů pak vytáhl zbraň a dvacetiletého Wilkese na místě zastřelil. Soud jej pak osvobodil, jelikož se jeho čin kvalifikoval jako jednání v sebeobraně.

Wilkesova babička se po této tragédii vyjádřila, že vůbec nevěděla o tom, že se její vnuk věnuje natáčení takovýchto videí. Zároveň upozornila všechny rodiče i prarodiče, aby se více věnovali aktivitám svých dětí a vnoučat.

Smrt kvůli sledovanosti

Dalším v pořadí je youtuberský pár z Minnesoty Monalisa Perez a Pedro Ruiz III. Nejdříve s natáčením začala Monalisa, která na svůj kanál nahrávala vcelku nezáživná videa o své běžné denní rutině. Tehdy byla ve vážném vztahu s mladíkem jménem Pedro Ruiz, s nímž vychovávala malou dceru. Spolu ještě čekali chlapce, který se měl jmenovat po otci.

Pedro později točil videa spolu s ní. Zpočátku se youtubeři natáčeli v lunaparku, kam chodili na adrenalinové atrakce. To však tomuto dvaadvacetiletému dobrodruhovi nestačilo. Chtěl natáčet videa s kontroverzním obsahem, která mu zaručí vysoké výdělky. A tak jednoho dne přišel s nápadem na video, o němž byl přesvědčen, že mu přinese vytoužené sledující.

Pedro si přál, aby na něj jeho přítelkyně vystřelila zbraní s ostrými náboji, zatímco on se bude chránit jen knihou. Monalise se tento riskantní úkol přirozeně nezamlouval a dokonce se s Pedrem pohádali. Bála se, že půjde do vězení nebo skončí sama se dvěma malými dětmi. Nicméně po intenzivním přemlouvání mladá žena ustoupila.

Pár se svým malým „štábem“ natočil video, na němž je vidět pistole ležící na červeném polštářku. Monalisa zbraň z polštářku bere do ruky a míří na Pedra, jehož má chránit pouze tenký slovník, který drží před sebou. Po výstřelu je očividné, že došlo k zásahu do hrudníku. I přesto, že jeden z přítomných ihned volal záchranku, Pedra se nepodařilo zachránit. Jeho dvacetiletá partnerka si vysloužila půl roku vězení za vraždu 2. stupně a doživotní zákaz držení zbraní.

Zastřelil se na live streamu

Posledním na seznamu je youtuber s přezdívkou Shuabi. Tento tvůrce není jako ti youtubeři, kteří zemřeli kvůli touze po slávě, ale své místo si zde zaslouží.

Skutečné Shuabiho jméno bylo Shuaib M. Aslam. Narodil se v Pákistánu, ale s rodinou přesídlil do Kalifornie. Svůj kanál na Youtube si založil už v 11 letech. Miloval anime a netajil se tím, že trpí depresemi. Právě kreslené seriály mu tyto těžké stavy pomáhaly překonávat. Jeho psychické zdraví se s postupujícím věkem nijak nezlepšovalo. Navíc začal snít o tom, jak vystřílí školu. Svou rodinu a přátele však utvrzoval v tom, že tento čin nikdy neuskuteční. I tak jeho rodiče trvali na tom, že na něj budou víc dohlížet.

V osudný den zavolal Shuabi svým přátelům a požádal je, ať se připojí k jeho živému vysílání. Rovněž chtěl, aby vše bylo nahráno. Poté se svěřil, že chce spáchat sebevraždu. Jeden z jeho přátel se rozplakal, zatímco jiný se začal smát, protože to považoval za hloupý žert. Pravdou je, že se Shuabi při zpovědi sám párkrát zasmál, což mohlo působit tak, že to s ukončením života nemyslí vážně.

Avšak o několik okamžiků později si tento osmnáctiletý mladík vzal do ruky zbraň a střelil se do hlavy. Následoval pláč a řev jeho přátel, do toho všeho vstoupila Shuabiho matka, která v pokoji objevila svého mrtvého syna a propukla v pláč.

Zdroje: YouTube, YouTube Fandome, DailyBeast

Oblíbené