Spojte se s námi


Celebrity

Žebříček deseti nejlépe placených českých youtuberů

Kromě nahrávání videí se youtubeři věnují několika dalším doprovodným aktivitám, přičemž ti nejúspěšnější z nich za svou práci obdrží nemalé peníze. V tomto článku Vám přinášíme žebříček deseti nejlépe placených českých youtuberů.

Publikováno

dne

Kromě nahrávání videí se youtubeři věnují několika dalším doprovodným aktivitám, přičemž ti nejúspěšnější z nich za svou práci obdrží nemalé peníze. V tomto článku Vám přinášíme žebříček deseti nejlépe placených českých youtuberů.

1. místo – FIZIstyle (24 mil. Kč ročně)

FIZIstyle, vlastním jménem Filip Zima, svou tvorbu soustřeďuje na nejmenší publikum. Točí zábavná videa, ve kterých je charakteristický svou rychlou mluvou a hyperaktivitou. Na jeho kanále najdete i spoustu výzev, které jsou pro jeho publikum atraktivní.

Roční výdělek Filipa Zimy se odhaduje na 24 milionů korun, přičemž ten pochází zejména z jeho e-shopu. Kromě YouTubu je FIZIstyle aktivní i na svém Instagramu či TikToku.

2. místo – Tary (21 mil. Kč ročně)

Taras Povoroznyk je třicetiletý youtuber, jenž se proslavil svou láskou k parkouru, který také učil malé děti. I proto se poměrně rychle dostal do širšího povědomí, jelikož učil děti lásce ke zdravému pohybu.

I když jeho prvotní záměr byl určitě obdivuhodný, youtuberskou kariéru Taryho provázela řada skandálů, kvůli nimž si proti sobě poštval jak některé fanoušky, tak i kolegy z youtuberského světa. Aktuálně se Tary snaží prezentovat v jiném světle a jen přejme, ať mu jeho nastavení vydrží co nejdéle.

3. místo – Baxtrix (17 mil. Kč ročně)

Baxtrix, alias Štěpán Buchta, se rozhodl vydat úplně jinou cestou. Natáčí totiž videa nejen pro české publikum, ale i pro to zahraničí. A anglický jazyk mu rozhodně není překážkou.

Sledovatelé, i samotné příjmy, tak Baxtrixovi plynou hned ze dvou kanálů. Jak je obvyklé, tyto příjmy doplňuje také dobře rozjetý e-shop a reklamy na dalších sociálních sítích.

4. místo – Jon Marianek (16 mil. Kč ročně)

Jan Mariánek svou profesní kariéru vystavěl na užším přátelství se světoznámým youtuberem Jakeem Paulem. Ten mu poskytl dostatečné zázemí i partnerství se zajímavými značkami. Díky tomu tak může fanouškům představovat svůj život v luxusu.

Mariánek má příjmy jak z České republiky, tak i ze zahraničí. Příjmy ze zahraničních spoluprací jsou však násobně vyšší.

5. místo – MenT (15 mil. Kč ročně)

Jan Macák, jenž si na internetu říká MenT, má své příjmy odhadovány na 15 milionů korun ročně. Aktuálně provozuje hned čtyři kanály, které se věnují zábavným vlogům, herním videím, automobilové tematice a konečně také gastronomii.

MenT tak ve své kariéře značně čerpá ze svého širokého záběru, který také znamená příliv dosti zajímavých spoluprací. Od automobilových značek po velké společnosti v gastro průmyslu.

6. místo – Agraelus (15 mil. Kč ročně)

Agraelus je známým streamerem, jenž prorazil na platformě Twitch a zde si také drží první místo ve sledovanosti mezi českými streamery. Vojtěch Fišar se ale prezentuje i na dalších sociálních sítích.

Agraelus natáčí převážně herní videa, často prostřednictvím živých vysílání. Z Twitche mu díky streamům plynou nemalé příjmy díky řadě jeho podporovatelů, které se mohou rovnat i s příjmy plynoucími z platformy YouTube.

7. místo – Xnapy (14 mil. Kč ročně)

Sedmadvacetiletý Petr Jirák vystupuje na internetu pod pseudonymem Xnapy. Jirák se ve své tvorbě věnuje gamingovým videím, zejména ze hry League of Legends. Sám se také podílí na organizaci několika věhlasných eventů týkající se této hry.

Podobně jako u Agreala, i Xnapymu plynou příjmy zejména z Twitche a pochopitelně i z několika partnerství. V celém svém souhrnu si Xnapy ročně přijde na 14 milionů korun.

8. místo – Erik Meldik (14 mil. Kč ročně)

Většina fanoušků si jistě pamatuje na bombu, kterou vyvolala skvěle zpracovaná videa od ViralBrothers. Díky nim se Erik Meldik s Čeňkem Stýblem dostali do povědomí širší veřejnosti a stali se doslova celebritami.

Tvorba Erika Meldika se postupem doby dramaticky změnila. Nyní se, kromě sdílení momentů ze svého života, věnuje také investicím, se svou ženou Dominikou také rozjeli prosperující projekt Mama Domisha.

9. místo – Ondřej Koběrský (13,5 mil. Kč ročně)

Na YouTubu nebo Twitchi není Ondřej Koběrský příliš vidět, obrovský úspěch ale udělal na platformě Patreon, kde je nejúspěšnějším českým tvůrcem.

Koběrský totiž našel díru na trhu, kterou dokonale využil. Jeho obsah ohledně investic je značně vyhledávaný, o čemž svědčí i základna pěti tisíc předplatitelů na platformě Patreon.

10. místo – Stejk (11 mil. Kč ročně)

Stejk, vlastním jménem Jakub Steklý, působí na české youtubové scéně poměrně dlouhou dobu. Nově se však s kolegou Martinem Molnarem věnuje podcastu s názvem Hype-Cast, jenž za poměrně krátkou dobu nastřádal obdivuhodná čísla.

Silný je tak Stejk jak na YouTubu, tak i na platformě Herohero. V součtu mu jeho tvorba vydělává 11 milionů korun ročně.

Zdroje: Forbes, YouTube

Oblíbené