Spojte se s námi


Lifestyle

Vypadají jako živé. Sexuální panenky mohou být vyrobeny podle skutečných dětí

Kde je poptávka, je i nabídka. Na internetu je možné sehnat sexuální panny v dětské podobě. Prodejci se předhánějí, že zvládnou vyrobit vše na míru dle požadavků zákazníka. Existuje i možnost zaslání konkrétní fotografie požadovaného dítěte. Jaké to může mít následky?

Publikováno

dne

Kde je poptávka, je i nabídka. Na internetu je možné sehnat sexuální panny v dětské podobě. Prodejci se předhánějí, že zvládnou vyrobit vše na míru dle požadavků zákazníka. Existuje i možnost zaslání konkrétní fotografie požadovaného dítěte. Jaké to může mít následky?

Lyn Swanson Kennedyová, členka kampaně Collective Shout, odhalila na čínském obchodním serveru Made-in-China hromady sexuálních panenek, které vypadaly jako malé holčičky nebo batolátka.

Potenciální kupující si mohl panenku přizpůsobit svým konkrétních požadavků. Na výběr byla barva pleti, očí, vlasů, funkce nohou nebo genitálií. Za příplatek byla možnost vyhotovit panenku kompletně na míru podle zaslané fotografie dítěte.

Sexuální dětské panny na míru

Made-in-China vzhledem k mediálnímu poprasku panenky stáhla z prodeje. Podobně na tom byl i Wish, Etsy, Alibaba a další platformy. Otázkou však zůstává, kolik těchto panenek bylo vytvořeno podle skutečných dětí? A na jakou další platformu se prodejci přesunuli?

Jak píše Caitlin Roperová na stránkách Reduxx, nejedná se o ojedinělým případ. Již dříve se objevilo vyprávění žen, které našly vyrobené sexuální panny podle jejich podoby (nebo jejich dětí), někdy dokonce i s totožným jménem. Na pedofilních fórech muži často diskutují o místech, kde se dá taková panna sehnat.

Webová stránka FiLiA informovala o příběhu americké matky Terri. Její osmiletá dcera Kat, dětská modelka, byla přeměněna v sexuální panenku bez jakéhokoli souhlasu. Jednalo se o prodej na Amazonu. Panenka na snímku měla stejné rysy v obličeji a pózovala naprosto stejně jako její dcera na fotografii. Měla oblečenou stejnou mikinu i ponožky, v rukou držela totožného plyšáka.

Zprostředkované sexuální zneužívání dětí

Přizpůsobení sexuálních panenek dětmi by prý mohlo pro konkrétní děti představovat vážnou hrozbu. Panenky umožňují novou formu zprostředkovaného sexuálního zneužívání dětí. Pedofilové mohou realizovat své fantazie navzdory fyzické vzdálenosti. Znásilnění, zneužívání nebo mučení je prováděno na panence existujícího chlapce nebo dívky. Kde můžeme brát jistotu, že jim to bude stačit?

Muži si mohou stáhnout fotografie dívek sdílené na sociálních sítích nebo vyfotit dítě na veřejném místě telefonem, následně objednat sexuální dětskou panenku s jeho podobiznou. Vzhledem k tomuto tématu je znovu na místě zdůraznit opatrnost ohledně sdíleného obsahu na sociálních sítích (fotografie nebo videa).

Jednotné celosvětové zákony, které by kriminalizovaly výrobu a dovoz dětských sexuálních panenek v současné době neexistují.

Je to jen sexuální hračka jako každá jiná

Skupiny, jako například Prostasia, existenci sexuálních panen obhajují. Jedná se o neškodnou variantu, jelikož prý jde o sexuální pomůcku jako každou jinou. Vzhledem k tomu, že to považují za soukromou věc, jakýkoliv zásah by považovali za protiprávní.

Ole Moen a Aksel Steri tvrdí, že pokud pedofilové nemají kontrolu nad svými sexuálními preferencemi, použití panenky nebo robota by mohlo být jednou z nejlepších strategií. Adekvátně k nešťastné situaci, ve které se nacházejí.

Studie v časopise The Journal of Sex Research uvádí, že majitelé sexuálních panenek uvádějí celkové snížení potenciálně problematického sexuálního chování. Je tím obecně myšleno sledování pornografie nebo využití sexuálních služeb.

U mužů s pedofilními sklony byl zaznamenám největší pokles. Vlastnictví dětské sexuální panenky jim výrazně snížilo zájem o nutkavé nebo problematické chování. Jiná studie publikovaná v časopise The Archives of Sexual Behavior měla stejný výsledek.

„Všichni chtějí chránit děti. Bohužel se však zdá, že přístup společnosti takové chování nepotlačuje, ale může u pedofilních jedinců zvyšovat pocity osamělosti a hněvu. To paradoxně zvyšuje riziko, že se budou chovat škodlivě vůči skutečným dětem. Možná budeme v určitém okamžiku čelit náročnému dilematu, zda se rozhodnout mezi naším znechucením a skutečným snížením rizika ublížení dětem,“ uvádí klinický psycholog David J. Ley na serveru Psychology Today.

Zdroj: Reduxx, Psychology Today, Taylor & Francis Online, Springer Link, FiLiA, Collective Shout, The Journal of Sex Research

Oblíbené