Spojte se s námi


Novinky

Velkou Británii trápí koronavirus. Za týden přibylo milion případů, Skotsko hlásí rekordní čísla

Publikováno

dne

Koronavirus ani s příchodem jara ze světa nevymizel, třebaže zmírněná opatření mohou působit opačný dojem. Velká Británie hlásí za tento týden milion nových nakažených, Skotsko má dokonce rekordní nárůst.

Velká Británie v tomto týdnu ohlásila nepříjemné zprávy týkající se koronaviru. Podle údajů britského statistického úřadu je nakažený každý šestnáctý člověk. Jen od pondělka se nakazilo přes milion lidí, aktuálně je nakaženo 4,3 milionu lidí.

Situace se zhoršuje v Anglii, Walesu a Skotsku. Skotsko dokonce dosáhlo rekordních čísel, když je nakažen každý jedenáctý člověk. Pokles nakažených hlásí pouze Severní Irsko.

V Anglii je nakaženo 6,4 % lidí, minulý týden nebylo nakaženo ani 5 % lidí. Stejný počet nakažené populace hlásí také Wales, kde bylo před týdnem nakaženo 4,1 % lidí. Ve Skotsku je nakaženo dokonce 9 % lidí.

Spojené království předpokládá nárůst hospitalizací nakažených pacientů, nicméně vysoká proočkovanost stále pomáhá tomu, aby nebyla přetížena zdravotnická zařízení a nemocnice.

Ke dni 23. března bylo v britských nemocnicích téměř 17 tisíc nakažených pacientů, přičemž téměř polovina byla hospitalizována z jiných důvodů, než těžkého průběhu koronaviru. Na jednotce intenzivní péče bylo kvůli těžkému průběhu přes 300 lidí.

Vysoká míra nakažených se podle britských médií nikterak zásadně nepromítla na počtu nových úmrtí či hospitalizací na jednotce intenzivní péče. Nicméně kvůli nákaze jen v Anglii od 13. března vzrostly absence nemocničního personálu o 31 %, když z více než 23 tisíc zaměstnanců chyběla 2 % zaměstnanců.

Zdroj: BBC, Office for National Statistics

Oblíbené