Spojte se s námi


Novinky

Velká změna! Facebook se chystá na rebrand a změnu jména

Publikováno

dne

Facebook se chystá k rebrandingu, což má zapříčinit i změnu jména. Pro jeho uživatele to bude zřejmě velký nezvyk, nové jméno má americká společnost představit v příštím týdnu. Co to vlastně do budoucna znamená?

Generální ředitel Facebooku, Mark Zuckerberg, má v plánu o změně jména hovořit na výroční konferenci, která se uskuteční 28. října. Podle webu The Verge má však být samotný název představen dříve.

Co to vlastně nejen pro uživatele, ale i pro samotnou americkou společnost znamená?

The Verge také dodal, že Facebook by tak měl v budoucnu dohlížet na skupiny, jakými jsou například Instagram nebo WhatsApp. Zároveň není první známou společností, která při rozšiřování svých ambicí změnila název společnosti.

Kupříkladu Google v roce 2015 zřídila holdingovou firmu Alphabet, částečně proto, aby signalizoval, že už to není pouze vyhledávač, nýbrž rozlehlý konglomerát.

Tato společnost nyní dohlíží na různé podniky, ať už se jedná o firmy vyrábějící automobily nebo zdravotnické technologie.

The Verge také udává, že by nový název mohl mít něco společného se stále nevydanou, byť neustále vyvíjenou herní platformou Horizon World. Americká společnost se totiž silně zaměřuje na ono virtuální prostředí.

Facebook v budoucnu hodlá propojit téměř tři miliardy uživatelů prostřednictvím několika zařízení a aplikací. Zuckerberg sice nyní odmítá veškeré spekulace, je však jasné, že se Facebook čím dál více zaměřuje na novou generaci technologií.

Komplikací je, že ač Facebook myšlenku metaverse, nebo-li nového virtuálního světa propaguje, stále se nejedná o koncept, který dokáže široká veřejnost pořádně pochopit.

Tento termín původně vytvořil romanopisec sci-fi Neal Stephenson, aby popsal virtuální svět, do kterého lidé utíkají z dystopického, skutečného světa. Nyní ji přijímá jedna z největších společností na světě.

A také bude muset Facebook vysvětlit, proč se vlastně do jeho nového virtuálního světa vyplatí potápět.

Zdroj: The Verge

Oblíbené