Spojte se s námi


Celebrity

V Top 150 nejsledovanějších písní na Youtube najdeme pouze 5 klasik z minulého století

V historii najdeme mnoho nehynoucích písní ze všech možných žánrů. Na serveru Youtube už ovšem dnes vládnou moderní hity z tohoto století. Najdeme však i takové, které si stále drží velkou oblibu. Pojďme si proto představit 5 hitů, které se drží mezi 150 videi s nejvíce shlédnutími.

Publikováno

dne

V historii najdeme mnoho nehynoucích písní ze všech možných žánrů. Na serveru Youtube už ovšem dnes vládnou moderní hity z tohoto století. Najdeme však i takové, které si stále drží velkou oblibu. Pojďme si proto představit 5 hitů, které se drží mezi 150 videi s nejvíce shlédnutími.

Guns N‘ Roses – Sweet Child O‘ Mine

Jediná kapela, která má v tomto našem žebříčku dvojité zastoupení. „Méně známá“ píseň Sweet Child O‘ Mine přilákala na Youtube již 1,568,656,291 lidí.

Sweet Child o‘ Mine je známá pro svůj výrazný kytarový riff, který vytvořil kytarista Slash. Tento riff je jedním z nejznámějších v rockové hudbě a stal se ikonickým znakem písně. Text písně, napsaný zpěvákem Axl Rose, vypráví o vztahu, který je plný emocí a výzev, ačkoliv je zároveň sladký a romantický.

4 Non Blondes – What’s Up

Neskutečný úspěch, který na rozdíl od ostatních skupin v tomto našem žebříčku, nedokázala kapela 4 Non Blondes zopakovat s další písní.

Píseň What’s Up?, kterou na Youtube vidělo celkem 1,611,521,822 lidí, byla napsána zpěvačkou skupiny Lindou Perry a v roce 1993 se stala velkým hitem. Její silné hudební poselství a jednoduchý, ale působivý text ji učinily hymnou mnoha lidí, kteří hledali smysl života a toužili po hlubších odpovědích.

I přestože však byla velmi úspěšná a dosáhla vysokých pozic v hitparádách po celém světě, kariéra kapely byla relativně krátká a v roce 1995 se Linda Perry rozhodla pokračovat ve své sólové kariéře.

Queen – Bohemian Rhapsody

Píseň Bohemian Rhapsody, která byla odsouzena mnohými k záhubě, se stala jednou z nejvýraznějších a nejikoničtějších skladeb v historii rockové hudby, kterou vidělo na Youtube už 1,674,977,613 lidí.

Skladba je známá svou neobvyklou strukturou a dramatickými změnami v tempu a stylu. Její délka přesahuje šest minut a je rozdělena do několika částí, včetně balady, rockového riffového pasu a operního zpěvu. Tato různorodost a experimentální přístup byly v té době v rockové hudbě neobvyklé a daly písni unikátní charakter.

Bohemian Rhapsody byla zároveň velmi významná ve světě hudby videoklipů. Její video bylo jedním z prvních hudebních videoklipů, které využívaly vizuální efekty a režijní stylizaci, což otevřelo cestu pro budoucnost hudebního videa jako formy umění.

Nirvana – Smells Like Teen Spirit

Mezi nesmrtelné se zařadila samozřejmě i Nirvana, jejíž píseň Smells Like Teen Spirit vidělo na Youtube 1,723,444,280 lidí, se stala se ikonou grunge hudby a celé rockové scény.

Zároveň pomohla Nirvaně stát se jednou z nejvýznamnějších rockových kapel své doby a přinesla jim masovou popularitu. Většina hudebních kritiků považuje tuto skladbu za jednu z nejvýznamnějších rockových písní v historii.

Guns N‘ Roses – November Rain

Již druhý hit slavné skupiny z minulého století získal na Youtube už 2,078,966,366 shlédnutí. Píseň November Rain se stala jedním z charakteristických hitů Guns N‘ Roses a je často považována za vrchol jejich tvorby.

Skladba je stále hrána na koncertech kapely a patří mezi nejoblíbenější skladby rockového žánru. Její komplexní aranžmá, silné emocionální poselství a výrazný vokál Axl Rose udělaly z této písně klasiku rockové hudby, jenž je na Youtube 75. nejsledovanější písni v historii.

Zdroj: Youtube, Music World, Kworb

Oblíbené