Spojte se s námi


Cestování

Tři netradiční tipy na podzimní výlety po Evropě

Vlna letních dovolených skončila, ale podzim otevírá další možnosti, kam se člověk může vydat za poznáváním i odpočinkem. Máme pro vás tři méně tradiční tipy, kam si na podzim můžete udělat výlet po Evropě.

Publikováno

dne

Vlna letních dovolených skončila, ale podzim otevírá další možnosti, kam se člověk může vydat za poznáváním i odpočinkem. Máme pro vás tři méně tradiční tipy, kam si na podzim můžete udělat výlet po Evropě.

Chladnější podzimní počasí vybízí třeba k návštěvám velkých evropských měst a jejich památek. Zatímco přes léto byste hlavně na jihu byli unavení z vysokých teplot a z davu turistů, na podzim si můžete užít přívětivější počasí i méně lidí.

Nebudeme vám tu ale doporučovat klasická města, jako je Paříž nebo Barcelona, pojďme se podívat na ty, v nichž jste možná ještě nebyli.

1) Italské Merano – lázně i dostihy

Merano leží na severu Itálie, v oblasti kolem Bolzana, kterou jistě dobře znají lyžaři. Jde o vyhlášené lázeňské středisko, kam se v minulosti uchylovali se svými neduhy i někteří členové panovnických rodů.

Kromě toho je zde slavné dostihové závodiště, takže když budete mít štěstí, můžete si zajít i na dostihy.

2) Beaujolais a slavnosti vína

Beaujolais není město, ale známá vinařská oblast, kterou najdete v jižním Burgundsku. Sama o sobě je krásná a plná historických památek i nádherných lokalit s vinicemi. Pokud se ji rozhodnete procestovat, čeká vás tu spousta dobrého jídla a vína v dokonalých kulisách.

Jeden čas je tu však výjimečný. Je to třetí listopadový čtvrtek. To se totiž začíná prodávat beaujolais nouveau, nejznámější mladé víno světa.

Když do Francie zamíříte v tomto období, máte zaručený výjimečný zážitek. Nejenže ochutnáte první letošní francouzské víno, ale užijete si třeba i všemožné městské slavnosti.

3) Řezno a jeho bohatá historie

Máte-li zájem o nějaké bližší město, jeďte do Řezna! Německý Regensburg leží v Bavorsku a dochovaly se tu památky již z keltského a římského osídlení. Řezno hrálo velmi významnou roli v českých středověkých dějinách a najdeme tu mnoho památek z tohoto období.

Zdroj: radynacestu.cz, jedemenadovolenou.cz

Oblíbené