Spojte se s námi


Novinky

Tragédie na svatbě v Indii si vyžádala nejméně 13 obětí

Publikováno

dne

Během svatebního obřadu v Indii se stala velmi smutná událost, když po pádu do studny zemřelo nejméně 13 žen, včetně ročního dítěte. O této tragédii informovaly agentura AP a stanice BBC. Událost se stala o středečním večeru ve vesnici v okresu Kušinagar ležícím asi 300 kilometrů od města Lakhnaú, hlavního města indického státu Uttarpradéš.

Incident se stal během obřadu, při kterém členové rodiny potírali Haldi (kurkumu) na nevěstu a ženicha, což má podle tradice hinduistů symbolizovat krásu a čistotu pro pár.

Podle policie všechny oběti (ženy a děti) seděly na desce zakrývající studnu, která nevydržela nápor váhy lidí a zřítila se. Podle záznamů byla studna hluboká více než 15 metrů.

Po prasknutí poklopu se svatební hosté snažili zraněné zachránit a co nejrychleji je dopravit do nejbližší nemocnice. Vyšetřování případu však i nadále pokračuje, jelikož se všechny oběti ještě nepodařilo identifikovat.

Indický premiér Naréndra Módí vyjádřil rodinám hlubokou soustrast a popřál brzké uzdravení všem, kteří tragédii přežili.

Zároveň na svém Twitteru oznámil odškodnění ve výši 57 000 Kč pro každou rodinu, která přišla o svého člena, a více jak 14 000 Kč pro každého zraněného. Na pomoc pozůstalým přispěchaly i úřady okresu Kušnigar, které každé rodině vyplatí dalších zhruba 112 000 Kč.

Zdroj: Agentura AP, BBC, Twitter

Oblíbené