Spojte se s námi


Kultura

Točí se Topolův Citlivý člověk. Hlavní role si zahrají Dyková a Lábus

Publikováno

dne

Krnov hostí filmaře, kteří tam natáčejí přepis románu Citlivý člověk od Jáchyma Topola. Ve filmu si hlavní role zahrají např. Tatiana Dyková, Jiří Lábus, Vladimír Javorský, David Prachař nebo Jiří Schmitzer.

Jáchym Topol, který je nejenom spisovatel, ale také hudebník a novinář, napsal Citlivého člověka v roce 2017. Právě díky tomuto románu se v roce 2017 stal laureátem Státní ceny za literaturu. Napsal ale také např. prózy Sestra, Noční práce nebo Chladnou zemí.

Hrdinové románu jsou kočovný herec Táta, jeho žena, která je alkoholička, a jejich dva synové. Děj se odehrává v současnosti, na cestách křížem krážem Evropou.

Politická korektnost, žhavé téma „stěhování národů“, smysl života, láska, rodičovství, stárnutí či víra, to jsou hlavní témata tohoto dobrodružného románu, který je i v dnešní době aktuální a každý si tak přijde na své.

Filmové zpracování v žánru road movie bude drama, které se zaměří především na těžký vztah mezi otcem a synem. Ten bude zasvěcen do dospělosti na střeštěné pouti. Roli malého chlapce si zahraje Jaroslav Cuhra.

Režie se ujal začínající režisér Tomáš Klein, který tak točí svůj první celovečerní film, jenž by měl v divákovi vybudit touhu vystoupit ze své komfortní zóny, která mu dává pevné základy a nebát se nejistoty spojené s touhou po dobrodružství.

První klapka padla na začátku dubna. Film se natáčí poblíž moravskoslezského Krnova, v česko-slovenské koprodukci. V zastoupení Tomášem Michálkem (MasterFilm) a Ivanem Ostrochovským (Punkchart Films).

Koproducentem je Česká televize. Do kin bude film uveden v druhé polovině roku 2023 distribuční společností CinemArt.

Zdroj: ČT 24, iDNES

Oblíbené