Spojte se s námi


Cestování

Tipy na výlet: Podívejte se do jihlavské zoo!

Navštívili už jste někdy ZOO v Jihlavě? Patří k těm méně známým zoologickým zahradám u nás, ale rozhodně má co nabídnout: jak dětským, tak dospělým návštěvníkům. V Jihlavě vás čekají i další možnosti výletů a navíc stojí na dobrém místě mezi Prahou a Brnem.

Publikováno

dne

Navštívili už jste někdy ZOO v Jihlavě? Patří k těm méně známým zoologickým zahradám u nás, ale rozhodně má co nabídnout, a to jak dětským, tak dospělým návštěvníkům. V Jihlavě vás čekají i další možnosti výletů a navíc stojí na dobrém místě mezi Prahou a Brnem.

Expozice, které vás zavedou do všech končin světa

Jihlavská zoo své návštěvníky především překvapuje stále přibývajícími expozicemi, které se zaměřují na konkrétní místa světa. Například zde uvidíte expozici věnovanou Madagaskaru, kde se můžete nerušeně procházet mezi lemury, kteří jsou od zbytku zoo odděleni vodním příkopem.

Dále tu najdete Tropický pavilon nebo část věnovanou himalájské přírodě. Oblíbený je také Parčík Hokkaidó, jenž připomíná populární japonské zahrady, nebo další expozice zaměřená na asijský kontinent.

Během jedné procházky po jihlavské zoo tak vlastně proběhnete celý svět!

Desítky zvířecích druhů

Kromě zajímavě vystavěných expozic samozřejmě jihlavská zoo nabízí i velké množství zvířecích druhů. Velmi populární je tu pavilon žiraf, které do zdejší zoo přibyly nově před pár lety. Zmiňovali jsme lemury, děti si určitě užijí spoustu zábavy u výběhu surikat.

Z dalších oblíbených zvířat zmiňme třeba klokany, lenochody, tapíry nebo pandy červené.

Jihlavská zoo se také může pochlubit celou řadou kočkovitých šelem, například irbisy, karakaly, levharty, servaly či tygry. Poměrně rozsáhlé jsou pak pavilony hadů a obojživelníků, určitě tu narazíte třeba i na krokodýla.

Prohlubte zážitek s některou ze zdejších akcí

Jihlavská zoo pro své návštěvníky také chystá řadu akcí, jako jsou například oblíbená komentovaná krmení zvířat nebo prohlídky s průvodcem. Zoo také připravuje zážitkové programy zaměřené na konkrétní zvířata, během nichž si můžete zvíře třeba nakrmit nebo se dozvědět víc o jeho chovu.

A pozor: v jihlavské zoo se můžete klidně i vzít, taková svatba mezi exotickými výběhy může být rozhodně zážitkem na celý život!

Mezi Prahou a Brnem

Jihlava má strategickou polohu na sjezdu z dálnice mezi Prahou a Brnem, takže se do zdejší zoo můžete zastavit klidně jen na skok po cestě na jiný výlet.

Případně si v rámci cesty můžete přidat do svého harmonogramu další jihlavské zajímavosti – třeba procházku po zdejších hradbách nebo návštěvu místních katakomb, ve kterých se prý prochází opravdový duch!

Zdroj: zoojihlava.cz, Redakce, Wikipedie

Oblíbené