Spojte se s námi


Novinky

Švédská kapela Sabaton oznámila datum vydání nového alba! Co od něj můžeme čekat?

Bude se jednat už o jejich jubilejní desáté album. Sabaton v předchozích dnech oznámil datum vydání nového alba a podle všeho se opět máme na co těšit! Hlavním tématem samozřejmě nebude nic jiného, než válečná vřava.

Publikováno

dne

Bude se jednat už o jejich jubilejní desáté album. Sabaton v předchozích dnech oznámil datum vydání nového alba a podle všeho se opět máme na co těšit! Hlavním tématem samozřejmě nebude nic jiného, než válečná vřava.

The War To End All Wars aneb Válka, která ukončí všechny války je již desátou deskou powermetalové kapely ze Švédska.

Datum jejího vydání Sabaton na svých stránkách zveřejnil už na začátku října. Nové album si poprvé budeme moci poslechnout 4. března 2022. Zároveň však album můžeme získat s velkým předstihem, kapela totiž onoho 4. října, kdy zveřejnila vydání nové desky, spustila předprodej.

Hlavním tématem The War To End All Wars bude první světová válka. Nutno podotknout, album má nabídnout, jako již tradičně, opět mnoho hůře dohledatelných informací, co se první světové války týče.

A tohle už je tracklist nového alba: 1. Sarajevo, 2. Stormtroopers, 3. Dreadnought, 4. The Unkillable Soldier, 5. Soldier Of Heaven, 6. Hellfighters, 7. Race to the Sea, 8. Lady Of The Dark, 9. The Valley Of Death, 10. Christmas Truce, 11. Versailles.

The War To End All Wars je nástupcem předchozího alba z roku 2019 – The Great War. Konkrétně se zaměřuje na zvěrstva, zázraky a události kolem první světové války.

Právě píseň Christmas Truce Sabaton v předchozích dnech vypustil do světa, přičemž na Youtube má už přes 800 tisíc shlédnutí.

Tato píseň z nové desky by tak mohla naznačovat, jaký styl vlastně nové album bude mít. Videoklip kapela natáčela v Rožmitále pod Třemšínem ve spolupráci s českou produkcí. Skladbá pojednává o „vánočním příměří“, což podle basák Sabatonu, Pära Sundströma, bylo téma s nejvyšší prioritou.

Na webu rockového magazínu Spark také jeho vyjádření ohledně nové skladby najdeme. „Jednak jde o nejžádanější téma našich fanoušků, zároveň je pro nás nejemotivnějším momentem války. Na této písni jsme pracovaly roky, protože jsme chtěli, aby hudba upřímně odrážela náladu.

Šlo o velkou výzvu, ale cítíme, že se nám podařilo napsat skladbu, která zachycuje ducha tohoto dne, jenž se odehrál před víc než stoletím,“ vysvětluje Sundström.

Zdroj: Sabaton, Spark

Oblíbené