Spojte se s námi


Reality show

Survivor 2024: Soutěžící popisují, jak osmý den probíhala evakuace z ostrova při blížícím se hurikánu

Survivor. Zprávu o evakuaci přijali vystrašení soutěžící s povděkem. Ani nástup na záchrannou loď nebyla procházka růžovým sadem. Neprošli jste na loď suchou nohou. Ve vichru a prudkém lijáku se stávala situace nepřehlednou.

Publikováno

dne

Zprávu o evakuaci přijali vystrašení soutěžící smířlivě. Ani nástup na záchrannou loď nebyla procházka růžovým sadem. Soutěžící neměli šanci projít na loď suchou nohou. Ve vichru a prudkém lijáku se stávala situace nepřehlednou.

Survivor 2024: Osmý den schází nám…

Znáte písničku od skupiny Olympic? Tak přesně to se stalo osmý den v reality show. Účastníkům scházelo pěkné počasí. Nebe se zatáhlo a spustil se prudký liják a hromobití. Stromy se pod náporem deště a větru nebezpečně ohýbaly. Nikdo nevěděl, co se děje. Nicméně alespoň pro tuto chvíli aliance vzaly za své a soutěžící se semkli.

Extrémní rozmary počasí s účastníky Survivoru dost zamávaly

Možná by šlo i o život, kdyby je produkce neevakuovala včas z ostrova. Mikýř sdílí, že cesta lodí byla divoká a při nastupování do lodi si trošku rozsekl nohu. Je zřejmé, že v tomto případě Mikýř nežertuje, jak je obvykle jeho zvykem. Situace byla hrozivá.

Už v noci jsme tušili, že se něco děje

Skupina pocítila už v noci, že se děje něco nepředvídatelného. Především je ohromil zvedající se vítr, který postupně sílil. Hasič Filip tuto informaci potvrzuje: „Bylo nám ohlášeno, že budem evakuovaný z ostrova. Je nějakej hurikán okolo ostrova, už jsme to pocítili i v noci, kdy foukal silnej vítr. Zabalili jsme si věci a zmizeli jsme z ostrova,“ vzpomíná na nepříjemnou situaci Filip Křížek.

Auditorka Iva posléze popisuje moment naloděni. „Potom, co jsme nastoupili na loď, jsme viděli ty obří vlny, což bylo pro mě brutální.“ Rozbouřené moře si tak zrovna vybíralo svou daň. Vlny dosahovaly až na palubu. Dokonce Kristina uvádí, že na lodi lítali do vzduchu. Iva ji doplňuje, že se museli pevně držet. Bouřlivý zážitek se všem účastníkům Survivoru vryl pod kůži.

A toto jen dokazuje, že soutěž je skutečně drsná a účastníci nevědí, co se může během chvíle zvrtnout. Všem došlo, že nezáleží „jen“ na tom jak, kdo, s kým. Ani na dovednostech, ani na aliancích. Ale že všemu snažení může nastolit korunu nevyzpytatelné počasí.

Všichni rázem pochopili, že příroda je mocná a nemá smysl se jí protivit. Proto bez diskuzí opustili ostrov, aby zachránili holé životy.  Bezesporu zážitek z lodi, se kterou si rozběsněné vlny pohrávaly, jim v mysli zůstane napořád.

Naštěstí byli všichni dopraveni včas do bezpečí

Hasič Filip je zvyklý na ledacos. Zasahuje při požárech, výbuchu, ale také už viděl spoustu zraněných. Ví, co takový děsivý vichr může způsobit. Proto je i při sdílení velmi vážný a situaci nepodceňuje. Dle jeho sdělení si rychle zabalili věci a zmizeli z ostrova.  

Téma evakuace bylo pochopitelně probíráno i v kmeni Titánů. Například investor Radek k tomu řekl: „Na začátku ta loď vylítala do vzduchu asi tak tři čtyři metry a najednou zase spadla.“ Celý převoz tak rozhodně nevnímal jako bezpečný, nicméně tato evakuace byla mnohem více bezpečnější, než setrvání na ostrově.

Z celé situace si Mikýř odnesl i jeden šrám, jenž by jej mohl poznamenat v dalších fázích hry. „Evakuace z ostrova byla docela divoká. Já jsem si trošku rozsekl nohu při nastupování do lodi,“ komentoval oblíbený bavič. Všichni si nakonec oddychli, když ostrov konečně opustili.

Survivor nabral nepředvídané obrátky

Po evakuaci se ozývaly hlasy, že byli jako na horské dráze nahoru dolů. Anebo, že by na ostrově nechtěli zůstat uvězněni bez možnosti utéct. Mikýř v kmeni situaci trochu odlehčil: „Kokosů bylo na ostrově asi dost, ale asi bysme si moc nezahráli.“ Jenže vyčerpaní soutěžící po šokující evakuaci ani neměli sílu ocenit jeho vtip. Jen mlčky přihlíželi a možná přemýšleli o tom, jestli jim tahle hra za to stojí.

Radek s pokorou uznává sílu přírody. „Když člověk cejtí tu divokost tý přírody, tak si vždycky připomene, jak malinkej pidižvík vlastně je, jak jsme vlastně mravenci“. Možná své pocity shrnul i za ostatní: „Mně to trošičku vždycky dá takovou tu skromnost jako wau! Ta teplá postel, jídlo, všechno versus ta divokost a možná blízkost tý smrti nebo nějakýho nebezpečí, zranění a tak dál.“

Nechme se překvapit, co přinesou další díly této drsné reality show. Soutěžící poznali na vlastní kůži, v jakém nebezpečí se během chvíle mohou ocitnout. Je otázkou, co to udělalo s jejich psychikou a jak jsou si jisti sami sebou. To budou moci diváci ocenit již v dalších dílech.

Zdroj: TV Nova

Oblíbené