Spojte se s námi


Reality show

Survivor 2024: Čeká Lovce tvrdý náraz? Sbírají výhry i nesympatie

Tým Lovců v reality show Survivor 2024 vyhrává jeden souboj za druhým. Nehraje ale vůbec takticky. Budoucnost si soutěžící komplikují agresivitou i nevybíravým vyjadřováním na adresu soupeřů. Nesympatie získané v počátcích hry se mohou projevit při volbě vítěze.

Publikováno

dne

Tým Lovců v reality show Survivor 2024 vyhrává jeden souboj za druhým. Nehraje ale vůbec takticky. Budoucnost si soutěžící komplikují agresivitou i nevybíravým vyjadřováním na adresu soupeřů. Nesympatie získané v počátcích hry se mohou projevit při volbě vítěze.

Zatím hrají Lovci a Titáni proti sobě. Po vzoru předešlých sérií však lze předpokládat, že až bude v soutěži menší počet hráčů, dojde ke sloučení týmů. Pravděpodobným zvratem v příštích dílech je také míchání kmenů, které by mohlo narušit nejednu alianci. Na tyto varianty jako by Lovci zapomínali.

„Překvapuje mě, jak jsou Lovci agresivní, někdy až zlí,” zaznělo z úst členky kmene Titánů, Ivany Jirešové, už ve třetím díle reality show. Celý tým se shoduje, že soupeři mají nesportovní přístup a ukazují zbytečnou agresivitu. Během poslední kmenové rady napětí vygradovalo v osobní útoky na soupeře.

„Carev měl plnou pusu řečí a zatím nic nepředvedl. Za mě tady nemá co dělat,” nebral si servítky Lovec Filip. Za Titány se měla možnost ohradit Denisa. Podotkla, že Lovci neovládají svoje emoce. Jako odpověď obdržela výkřik od Rachel: „Vždyť zrovna ty nám pořád něco říkáš!”

V kmeni se nepodporují ani mezi sebou. Když se v soutěžích na někoho čeká, dalšími cloumá vztek. Právě takové chování může hráčům z týmu Lovců významně zkomplikovat další působení v Survivoru. Získat podporu ostatních soutěžících, a případně poroty, pro ně nebude jednoduché.

Survivor je sociální hra

Jak píše TV Nova, nejde jen o to vyhrávat souboje a přežít nástrahy ostrova, důležitá je také strategie. Každý soutěžící hraje hlavně sám za sebe. Musí získávat sympatie ostatních hráčů, budovat důvěru a zajistit si tak, že na kmenové radě nepadne jeho jméno. Přitom nestačí jen aliance v rámci týmu.

Zhruba v polovině show dojde ke sloučení kmenů. Bok po boku pak tedy teoreticky mohou stát hráči, mezi kterými teď dochází k ostrým přestřelkám. I kdyby se jednomu z nich podařilo znepřáteleného soupeře po sloučení vyřadit ze hry, ohrožení se tak docela nezbaví.

Každý soutěžící, který po radě prohraje v duelu, vypadne a opustí ostrov. Stane se ale zároveň členem poroty. Ta bude přítomna na všech kmenových radách a bude dál sbírat informace, aby na té závěrečné mohla učinit to nejdůležitější rozhodnutí – zvolit vítěze Survivora 2024. Nynější sváry mezi týmy mohou tedy ještě v závěru řádně zamíchat výsledky.

Zdroj: TV Nova

Oblíbené