Spojte se s námi


Celebrity

Souboj seriálů: And just like that… & Glamorous aneb Carrie versus Samantha

Milujete původní seriál Sex ve městě, který sleduje osudy nejlepších kamarádek, jež bydlí v New Yorku? Rok 2023 je pro pokračování tohoto hitu zlomový, protože na stanici Netflix mu konkuruje seriál Glamorous. Proč jsou právě tyto dva seriály největšími konkurenty?

Publikováno

dne

Milujete původní seriál Sex ve městě, který sleduje osudy nejlepších kamarádek, jež bydlí v New Yorku? Rok 2023 je pro pokračování tohoto hitu zlomový, protože na stanici Netflix mu konkuruje seriál Glamorous. Proč jsou právě tyto dva seriály největšími konkurenty?

Pokud se zajímáte o zákulisí populárních seriálů, určitě vám neušlo, že představitelka Carrie Bradshaw je poměrně na kordy s představitelkou Samanthy Jones. Přestože na televizních obrazovkách vypadá ústřední čtveřice kamarádek přesvědčivě, v reálu to tak růžové nebylo. Proto se Kim Cattrall (Samantha) nepřidala do projektu And just like that… (A jak to bylo dál…), ačkoliv v druhé sérii bychom ji měli na pár minut spatřit.

Diváci oblíbeného seriálu o spisovatelce Carrie (Sarah Jessica Parker), která se živí psaním sloupků o sexu a je obklopena svými nejlepšími přítelkyněmi, se dělí do několika táborů. Někteří milují Carrie, jiným se líbí sebevědomá Samantha, někdo nedá dopustit na vždy dokonalou a romantickou Charlotte a někomu imponuje drsná právnička Miranda.

Pokud patříte do tábora fanoušků Samanthy, pokračování seriálu nazvané And just like that… pro vás pravděpodobně bylo zklamáním. Již od prvního dílu totiž bylo patrné, že v něm chybí ona energie a jiskra, kterou mu propůjčovala právě postava Samanthy.

I přesto si ale své diváky seriál našel a letos vyšla již druhá série. Protože se jedná, jak jinak, o seriál HBO, díly vycházejí postupně na platformě HBO Max.

Překvapením pro seriálové fanoušky je ale určitě obsazení Kim Cattrall do role bývalé supermodelky Madolyn Addison v novém seriálu Glamorous (Okouzlení). Ten spadá pod Netflix, tudíž vás určitě nepřekvapí, že všechny díly jsou již nyní na platformě k zhlédnutí.

Právě ona dobře známá rivalita a nepřátelství mezi Parker a Cattrall vyvolalo mezi fanoušky poprask. Ti, kteří nepřišli na chuť první řadě A jak to bylo dál… se s chutí pustili do sledování seriálu Okouzlení, což se projevilo hned v prvních dnech po vydání, protože seriál se objevuje na předních příčkách nejsledovanějších seriálů na platformě Netflix.

Zajímavé také je, že oba seriály se věnují podobným tématům a v obou se hojně vyskytují zástupci LGBTQ+ komunity. Není proto překvapivé, že hodnocení seriálů od diváků je velmi podobné.

Co se kritiků týče, ti přijali seriál Okouzlení poměrně vlažně, ale časopisy TIME i Variety o seriálu mluví kladně. Pouštět se ale do hodnocení druhé série A jak to bylo dál… , když nejsou venku ještě všechny díly, je předčasné.

Udělejte si na oba seriály vlastní názor a rozhodněte se, jaké osudy vás více zaujmou a kterému ze seriálů dáte přednost.

Zdroje: Netflix, HBOMax

Oblíbené