Spojte se s námi


Novinky

Slunečné čarodějnice, deštivý první máj

Publikováno

dne

Slunečné počasí s teplotami nad 15 stupňů. Takové počasí nám přinesl poslední dubnový týden. I poslední dubnový den, kdy se řada lidí chystá na pálení čarodějnic, vyjde a těšit se můžeme na teploty lehce pod 20 stupňů.

Čarodějnice nám přinesou polojasno až oblačno a s denními teplotami okolo 15 až 19 stupňů. K večeru se ale obloha začne postupně zatahovat.

Pálení čarodějnic či filipojakubská noc je lidová tradice spojována především s pálením ohňů. A v letošním roce se na ně chystají na řadě míst v ČR. Nejenom kvůli velkému suchu, které pálení v minulých letech zakazovalo, ale i z důvodu koronavirové pandemie, která podobné akce zakazovala.

V Praze můžete letos vyrazit na pálení čarodějnic na Ladronku, do Kasáren Karlín či na hostivařskou pláž. Brno láká do Líšenské rokle či na Slovanské náměstí.

Například hasiči v Královéhradeckém kraji ale upozorňují na vysoký počet požárů během letošního jara z důvodu sucha a vyzývají tak k opatrnosti.

První květnový den a tedy svátek práce nám ale přinese déšť a mírné ochlazení. Obloha bude oblačná až zatažená místy s přeháňkami. Denní maxima naměříme okolo 13 až 17 stupni.

Nenechte se však odradit a nezapomeňte na polibek pod rozkvetlou třešní či břízou. Nebo doneste v podvečer kytičku květů k soše básníka Karla Hynka Máchy. Pršet přeci může i štěstí!

Postupně se pak v následujících dnech bude vracet slunečné počasí a meteorologové slibují teploty i přes 21 stupňů.

Zdroj: iDNES, iROZHLAS

Oblíbené