Spojte se s námi


Novinky

Šéf Senátu Vystrčil končí ve vedení ODS. Ve hře je jeho kandidatura na post prezidenta

Publikováno

dne

Předseda Senátu Miloš Vystrčil brzy opustí vedení ODS. Doposud byl místopředsedou strany. V lednu mohl pozici obhajovat, nicméně tak neučiní. Důvodů má hned několik, jedním z nich je možná kandidatura na prezidenta.

ODS má na leden naplánovaný kongres, šéf Senátu Miloš Vystrčil na něm mohl obhajovat svou funkci místopředsedy strany, jenže tak neučiní.

Konkrétně zmínil tři důvody, proč se takto rozhodl. V první řadě se chce plně věnovat funkci předsedy Senátu, v druhé řadě chce posilnit svá pouta s rodinou a regionem, v třetí řadě by po osmi letech rád dal šanci se ukázat dalším lidem ze strany.

To ale nemusí být vše. Ve hře by mohla být i potenciální kandidatura na post prezidenta. Alespoň ji ve svém rozhovoru pro Seznam Zprávy nepopřel.

Ba co víc, debata evidentně již probíhala také v jeho domácnosti. Má to ale háček. „Manželka si to nepřeje a její názor je pro mě velmi důležitý,“ nechal se slyšet Vystrčil.

Nového prezidenta budou volit občané České republiky v lednu 2023. Očekává se, že kandidovat budou senátoři a bývalí kandidáti Pavel Fischer a Marek Hilšer, o post se chce ucházet také Petr Pavel.

Vládní pětikoalice se v koaliční smlouvě nedohodla na společném kandidátovi. Vystrčilovi tedy kromě nesouhlasu jeho ženy nestojí nic v cestě.

Zdroj: Seznam Zprávy, ODS

Oblíbené