Spojte se s námi


Cestování

Schody do nebe a nádherné krajinné scenérie. Proč rozhodně navštívit Irsko?

Irsko je zemí bohatou na nádherné krajinné scenérie, historické památky a pohostinné obyvatelstvo. Avšak mimo známá místa, jako jsou Cliffs of Moher a Blarney Castle, existuje mnoho skrytých pokladů, které čekají na objevení. Která nádherná místa rozhodně neminout?

Publikováno

dne

Irsko je zemí bohatou na nádherné krajinné scenérie, historické památky a pohostinné obyvatelstvo. Avšak mimo známá místa, jako jsou Cliffs of Moher a Blarney Castle, existuje mnoho skrytých pokladů, které čekají na objevení. Která nádherná místa rozhodně neminout?

Skellig Michael

Malý ostrov Skellig Michael se nachází na jihozápadním pobřeží Irska, je domovem klášterních ruin, které pocházejí z 6. až 8. století. Tyto kláštery jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO a přístup na ostrov je velmi omezený. Je to místo plné mystiky a historie, které nabízí neuvěřitelné výhledy na okolní moře.

Slieve League

Slieve League, nacházející se na území hrabství Donegal, jsou útesy, které jsou často opomíjeny a zůstávají ve stínu slavnějších Cliffs of Moher. Přesto nabízejí úžasné výhledy na Atlantický oceán a místní horskou krajinu. Méně rušené a divoké, Slieve League poskytují jedinečný zážitek pro ty, kteří hledají klid a krásu.

Achill Island

Achill Island je největší irský ostrov, leží v hrabství Mayo a nabízí úchvatné pobřežní výhledy, pláže a tradiční irskou atmosféru. Zdejší klid a krása jsou nezapomenutelné. Nachází se zde také mnoho historických památek, včetně pozůstatků starobylých osad a klášterů.

Beara Peninsula

Beara Peninsula je poloostrov nacházející se na jihozápadním pobřeží Irska. Tento region se rozkládá převážně v hrabství Cork, ale zasahuje i do hrabství Kerry. Právě Ring of Kerry bývá cestovately a návštěvníky více upřednostňován.

Malebná krajina, zelené kopce, útesy, klidné zátoky, písečné pláže, rybářské vesničky, historické památky. Ring of Beara je pak trasa, která vás provede celým poloostrovem.

Cuilcagh Boardwalk Trail

Stairway to Heaven v realitě? V podstatě to je Cuilcagh Mountain Trail, dřevená stezka vedoucí na horu Cuilcagh, která leží na hranici Irska a Severního Irska. Nádherné výhledy, dechberoucí krajina. Rozhodně se vyplatí při návštěvě Irska či Severního Irska nevynechat.

Národní park Connemara

Třebaže je národní park Connemara o poznání méně známý než jeho větší bratr Killarney, nabízí stejně krásnou přírodu. Malebná jezera, kopce a divoká příroda vytvářejí ideální prostředí pro pěší turistiku a relaxaci.

Národní park Glenveagh

Národní park Glenveagh leží v srdci hrabství Donegal v divoké a drsné krajině pohoří Derryveagh. Jeho nedotčenost, chráněná divoká zvěř a stezky vedoucí k ohromujícímu viktoriánskému hradu a zahradám podél jezera Lough Veagh činí z Glenveagh ideální útěk pro milovníky přírodního světa.

Zdroj: National Parks.ie, Ireland, Google Maps

Oblíbené