Spojte se s námi


Novinky

Rusko s Ukrajinou má vyjednávat zase v pondělí

Zástupci Ruska a Ukrajiny mají pokračovat třetím kolem vyjednávání v pondělí. Prozatím dosažené dohody však ruská strana neplní.

Publikováno

dne

Zástupci Ruska a Ukrajiny mají pokračovat třetím kolem vyjednávání v pondělí. Prozatím dosažené dohody však ruská strana neplní.

Rusko a Ukrajina již měly doposud dvě jednání ohledně války na Ukrajině. První z nich se konalo 28. února u běloruských hranic, poté následovalo jednání 3. března v Brestu.

Na předchozích jednáních sice zástupci obou zemí dosáhli určité dohody, ta však nebyla naplněna. Dočasný klid zbraní, přinejmenším u humanitárních koridorů, ruská strana nedodržela.

Krátce po druhém jednání ruská armáda obnovila dobývání Mariupolu, dle Ukrajinců jsou navíc pod palbou i humanitární koridory.

Dle Novinek, které se odvolávají na server Ukrajinská pravda, se i přesto oba státy dohodly na dalším, tentokrát už třetím společném jednání. To má proběhnout v pondělí.

S informací přišli ukrajinští zástupci, přičemž vše by ještě měla stvrdit ruská strana. Očekává se, že i toto pondělní jednání proběhne na půdě Běloruska.

V souvislosti s válkou prchají ukrajinští civilisté ze země. Ukrajinu od začátku invaze opustilo již více než 1,5 milionu lidí.

Zdroje: Novinky, Ukrajinská pravda

Oblíbené