Spojte se s námi


Filmy a seriály

Rowan Atkinson se po šestileté pauze chystá udělat obrovský comeback v jedné ze svých nejslavnějších rolí

Po šesti letech se znovu plánuje vrátit Rowan Atkinson v hlavní roli. Chystá se zopakovat jednu se svých nejikoničtějších rolí: Johnnyho Englishe. I když se to před čtyřmi lety zdálo nemyslitelné, film se začne natáčet již letos v červnu. Zápletka se tají.

Publikováno

dne

Po šesti letech se znovu plánuje vrátit Rowan Atkinson v hlavní roli. Chystá se zopakovat jednu se svých nejikoničtějších rolí: Johnnyho Englishe. I když se to před čtyřmi lety zdálo nemyslitelné, film se začne natáčet již letos v červnu. Zápletka se tají.

Devětašedesátiletý herec bude hrát ve čtvrtém filmu Johnnyho Englishe, jehož natáčení bude podle Screen Daily probíhat od června ve Spojeném království a na Maltě. Detaily zápletky zůstávají utajeny. Předpokládá se, že tento film bude produkovat Working Title Films, odnož Universal Pictures. 

Nešikovný špion podobný Mr. Beanovi

Rowana jsme naposledy jako špiona viděli ve třetím filmu Johnny English znovu zasahuje v roce 2018. Hrál po boku Bena Millera a Emmy Thompsonové. Filmy jsou komediální kopií Jamese Bonda, Rowan zde hraje anglického nešikovného špiona MI7 podobného panu Beanovi.

V 80. letech měl úspěch ve čtyřdílné komedii Černá zmije (Blackadder) a také již se zmíněným celosvětovým televizním fenoménem s názvem Mr. Bean. Dal vzniknout seriálu a dvěma celovečerním filmů, z nichž poslední Prázdniny pana Beana, vyšly v roce 2007.

Navzdory smíšenému kritickému přijetí vydělal první film Johnnyho Englishe 160 milionů dolarů při rozpočtu 40 milionů dolarů, podobná čísla dosahují i ​​následující díly.

Nikdy neříkej nikdy

Hvězda před čtyřmi lety uvedla, že se čtvrtý film pravděpodobně nebude natáčet. Během relace Ask Me Anything na Redditu Rowan přiznal: „Pochybuji o tom, ale moc vám děkuji za naznačení, že byste rádi viděli další.“ Rowan, který se nedávno objevil ve filmu Wonka, ale nedávno doplnil: „Ale zároveň… nikdy neříkej nikdy.“

Od této chvíle zarytí fanoušci ještě více doufají, že se Rowan do slavné role opravdu vrátí. Podporují to i zprávy, že byl Rowen v listopadu viděn s důležitě vypadajícími papíry. Poté naznačil, že pracuje na novém filmu a do kanceláře Working Titles Films vzal potřebné dokumenty.

V rozhovoru pro Digital Spy v roce 2022 při propagaci filmu Včela na mušce Atkinson vysvětlil, proč si myslí, že jeho značka, která má výrazné fyzické a fraškovité prvky, obstála ve zkoušce času.

„Předpokládám, že je to nadčasové. Dialog – způsob, jakým lidé mluví a mluví mezi sebou – se v průběhu desetiletí mění. Mluvíme jinak, než jak jsme mluvili před 30 nebo 40 lety, a rozhodně odlišněji než před 100 lety.“

Vizuální zkušenost je nadčasová

„Vzhledem k tomu, že vizuální komedie je obecně o jednoduchých, lidských situacích zahrnujících lidské instinkty a lidské chování, ty věci se mění mnohem méně. Také to samozřejmě znamená, že máte automaticky imunitu vůči kulturním a jazykovým rozdílům.“

„Ale nakonec lidstvo sdílí více vizuálních zkušeností než verbálních. A proto je v mezinárodním měřítku zjevně snazší tuto věc prodat.“

Komik je v současné době ve vztahu s Louise Fordovou, se kterou si zahrál ve hře z roku 2012. Mají spolu dítě. Rowan má další dvě děti s bývalou manželkou Sunetrou Sastry, se kterou byl ženatý 25 let až do roku 2015. 

Zdroj: Daily Mail, Reddit, metro.co.uk, Screen Daily, aceshowbiz.com, Digital Spy, indiatvnews.com

Oblíbené