Spojte se s námi


Kultura

Řezníkův projev na Českém slavíku vzbudil značné kontroverze. Jak zatím reaguje veřejnost?

Publikováno

dne

Značné kontroverze vzbudil Řezníkův projev na Českém slavíku. Výrazným způsobem zkritizoval českou popovou scénu a rozhodně si na toto téma nebral servítky. Souhlasíte s jeho projevem?

Rapper Martin Pohl (alias Řezník) si na letošním Českém slavíku přebral cenu pro vítěze v kategorii Hip hop & Rap. Za ním se na druhé příčce umístil Marpo, jemuž celkové prvenství v této kategorii uteklo o pouhých 110 hlasů.

Při přebírání ceny si každopádně neodpustil nejen zhodnotit tuto anketu, ale výrazným způsobem zkritizoval i českou popovou scénu. Na část jeho vyjádření se ostatně můžete sami podívat.

Ač jsme zkoušeli různě hledat na internetu, celé jeho vyjádření snad už zkrátka není k nalezení. Kromě těchto slov, která můžete slyšet ve videu výše, přispěl Řezník také tím, že se zcela určitě v naší popové scéně výjimky najdou.

Podle jeho slov však takoví umělci ten večer v sálu neseděli. Ostatně proti Řezníkovi se ostře ohradila zpěvačka Monika Bagárová, jak je rovněž uvedeno v druhé polovině onoho videa.

Řezník tímto proslovem vzbudil nemalé kontroverze. Na sociálních sítích jsme poté mohli vidět vskutku různé druhy komentářů. Většina z lidí jeho projev zkritizovala a s Řezníkem nesouhlasila.

Lidé dokonce tvorbu tohoto rappera označili za odpad, rovněž je podle mnohých fanoušků české popové scény naprostým buranem. Objevili se nicméně i komentáře podporující jeho prohlášení. Zde zase posluchači píší, že Řezník má jednoznačně pravdu v tom, že naše popová scéna absolutně nekoresponduje se zahraničím.

„Můj plán nebyl ty lidi naštvat, z mého pohledu ale žijí v nějakém snu, že český showbyznys je strašně fajn a že jsou hvězdy, ale když to člověk srovná se zahraničím, tak je to někde úplně jinde,“ řekl Řezník v rozhovoru pro Aktuálně.

„Myslím si, že je dobře, že jim to někdo řekl. Třeba je to nějak nakopne, vytáhnou hlavu ze zadku a začnou tu hudbu dělat jinak. Samozřejmě je nepříjemné to slyšet, jenže když jsem měl tu možnost, chtěl jsem se k tomu vyjádřit,“ dále doplnil.

„A i fanoušci, když mi poslali ty hlasy, tak čekali, že něco takového řeknu a nebude to ve stylu, že jen přijdu, odkývu to a zas odejdu,“ uzavřel.

A jak byste vy zhodnotili jeho proslov? Ztotožňujete se s jeho názorem nebo jste zásadně proti?

Zdroje: Český slavík, Aktuálně

Oblíbené