Spojte se s námi


Kultura

Řezníkův projev na Českém slavíku vzbudil značné kontroverze. Jak zatím reaguje veřejnost?

Publikováno

dne

Značné kontroverze vzbudil Řezníkův projev na Českém slavíku. Výrazným způsobem zkritizoval českou popovou scénu a rozhodně si na toto téma nebral servítky. Souhlasíte s jeho projevem?

Rapper Martin Pohl (alias Řezník) si na letošním Českém slavíku přebral cenu pro vítěze v kategorii Hip hop & Rap. Za ním se na druhé příčce umístil Marpo, jemuž celkové prvenství v této kategorii uteklo o pouhých 110 hlasů.

Při přebírání ceny si každopádně neodpustil nejen zhodnotit tuto anketu, ale výrazným způsobem zkritizoval i českou popovou scénu. Na část jeho vyjádření se ostatně můžete sami podívat.

Ač jsme zkoušeli různě hledat na internetu, celé jeho vyjádření snad už zkrátka není k nalezení. Kromě těchto slov, která můžete slyšet ve videu výše, přispěl Řezník také tím, že se zcela určitě v naší popové scéně výjimky najdou.

Podle jeho slov však takoví umělci ten večer v sálu neseděli. Ostatně proti Řezníkovi se ostře ohradila zpěvačka Monika Bagárová, jak je rovněž uvedeno v druhé polovině onoho videa.

Řezník tímto proslovem vzbudil nemalé kontroverze. Na sociálních sítích jsme poté mohli vidět vskutku různé druhy komentářů. Většina z lidí jeho projev zkritizovala a s Řezníkem nesouhlasila.

Lidé dokonce tvorbu tohoto rappera označili za odpad, rovněž je podle mnohých fanoušků české popové scény naprostým buranem. Objevili se nicméně i komentáře podporující jeho prohlášení. Zde zase posluchači píší, že Řezník má jednoznačně pravdu v tom, že naše popová scéna absolutně nekoresponduje se zahraničím.

„Můj plán nebyl ty lidi naštvat, z mého pohledu ale žijí v nějakém snu, že český showbyznys je strašně fajn a že jsou hvězdy, ale když to člověk srovná se zahraničím, tak je to někde úplně jinde,“ řekl Řezník v rozhovoru pro Aktuálně.

„Myslím si, že je dobře, že jim to někdo řekl. Třeba je to nějak nakopne, vytáhnou hlavu ze zadku a začnou tu hudbu dělat jinak. Samozřejmě je nepříjemné to slyšet, jenže když jsem měl tu možnost, chtěl jsem se k tomu vyjádřit,“ dále doplnil.

„A i fanoušci, když mi poslali ty hlasy, tak čekali, že něco takového řeknu a nebude to ve stylu, že jen přijdu, odkývu to a zas odejdu,“ uzavřel.

A jak byste vy zhodnotili jeho proslov? Ztotožňujete se s jeho názorem nebo jste zásadně proti?

Zdroje: Český slavík, Aktuálně

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kultura

Metallica oznámila vydání nového alba. Představila obal, koncerty pro další dva roky a našlapaný singl

Publikováno

dne

Metallica patří mezi největší metalové kapely všech dob. Jedná se o legendu, která v historii hudby zanechala nesmazatelnou stopu. Nyní učinila svým fanouškům předčasné Vánoce, když oznámila vydání nového alba.

Slavná americká kapela v pondělí oznámila velkolepou novinu. Na svém webu totiž zveřejnila informaci o dokončení nahrávání už 12. studiové alba, které se jmenuje 72 Seasons.

Nová deska vyjde v pátek 14. dubna v roce 2023 a zdá se, že se je skutečně na co těšit. Spolu s informací totiž byla vydána i první píseň a to s názvem Lux Æterna. Skladba je energická, agresivní a dává naději, že album bude stát za to.

Poslední album vydala Metallica před šesti lety. Popravdě se od desky Hardwired… To Self Destruct příliš nečekalo, nicméně očekávání vysoce předčila a jednalo se o jedno z nejlepších alb roku 2016.

Proč se deska jmenuje 72 Seasons? „Symbolizuje to prvních 18 let našeho života, které formují naše pravé nebo falešné já. Představu, že tím, kým jsme, utvářejí naši rodiče a možná nás tak osobnostně škatulkují. Přijde mi zajímavá neustálá revize těchto základních přesvědčení a studie toho, jak ovlivňují naše vnímání dnešního světa,“ říká frontman James Hetfield pro oficiální web kapely.

„Většina našich zkušeností z dospělosti totiž vychází z těchto zážitků z dětství. Jako bychom byli jejich vězni, anebo se alespoň snažme vymanit z těchto pout,“ dodal.

Metallica také oznámila turné. Plánuje hned 46 vystoupení ve 22 městech po celém světě. Českou republiku či Slovensko však show mine. Americká kapela se ovšem představí ve Varšavě či v Mnichově.

Zdroj: Metallica, Billboard

Pokračovat ve čtení

Kultura

Čtyři dohody Miguela Ángela Ruize od Jaroslava Duška aneb Podívat se do zrcadla potřebuje občas každý

Publikováno

dne

Kniha Čtyři dohody, kterou sepsal Miguel Ángel Ruiz, můžeme popsat jako praktický průvodce k osobní svobodě, jež vychází z moudrosti Toltéků. Především v této době, kdy jsou lidé omezováni ve volném pohybu, je pak toto dílo velmi užitečné pro zamyšlení se nad svým vlastním chováním.

Skvěle toto krásné dílo prezentuje skrze divadelní hru Jaroslav Dušek, jenž Čtyři dohody pojal velmi zábavně a dodal jim opravdový šmrnc.

Kniha se pak zabývá jak ostatně sám název napovídá čtyřmi dohodami:

První dohoda: Nehřešte slovem

První dohoda se zabývá tím, co ubližuje lidem a manipuluje jimi od nepaměti. Slovo je mocný nástroj, který dokáže velké věci, jak ty dobré, tak ty zlé. Uzavřete tedy sami se sebou dohodu, že slovem nebudete ubližovat, ale naopak pomáhat, uklidňovat či vzdělávat.

Druhá dohoda: Neberte si nic osobně

Jak řekl Mahátma Gándhí: „Oko za oko a svět je slepý.“ Když už někdo používá ošklivá slova proti vám, uzavřete se sebou dohodu a povzneste se nad to, neútočte a neoplácejte mu to. Sami sebe příjemně překvapíte a dotyčného poučíte.

Třetí dohoda: Nevytvářejte si žádné domněnky

Každé slovo jde říct několika tóny, které naprosto změní samotný význam. Udělejte tedy se sebou i tu dohodu, že si nebudete vytvářet domněnky a bez emocí a trpělivě naslouchejte či konejte.

Čtvrtá dohoda: Vždy dělejte vše, jak nejlépe dovedete

Když něco děláte, tak s radostí a naplno. Stejně jako si dokáží celé hodiny hrát malé děti, tak i vaše činnost by měla být vaší radostí. Uzavřete tedy se sebou poslední čtvrtou dohodu a dělejte věci, které máte rádi a ve kterých jste dobří, jen tak dokážete vytvářet velké věci.

Zdroj: Wikipedia, Youtube

Pokračovat ve čtení

Kultura

Ztracený v Edenu vystoupí hned třikrát, poté si dá od veřejného koncertování pauzu

Marek Ztracený opět dokazuje, že aktuálně vládne české hudební scéně. Své dva naplánované koncerty na fotbalovém stadionu v Edenu vyprodal velmi rychle, a tak se rozhodl ohlásit třetí termín. I u toho už zbývá jen několik stovek posledních vstupenek.

Publikováno

dne

Marek Ztracený opět dokazuje, že aktuálně vládne české hudební scéně. Své dva naplánované koncerty na fotbalovém stadionu v Edenu vyprodal velmi rychle, a tak se rozhodl ohlásit třetí termín. I u toho už zbývá jen několik stovek posledních vstupenek.

Zanedlouho Marek Ztracený ohlásí věc, která se ještě nikomu u nás nepovedla. Vyprodá hned tři letní koncerty na fotbalovém stadionu v Edenu, vstupenky navíc mizely obrovskou rychlostí.

Jak sám Ztracený oznámil na sociálních sítích, půjde zároveň o jeho poslední veřejné koncerty na několik dalších let. Vidět naposledy svého oblíbeného zpěváka také mohlo být pro mnohé fanoušky lákadlem.

S muzikou však Ztracený rozhodně nekončí. Nadále se bude věnovat její tvorbě, navíc bude s kapelou vystupovat na soukromých akcích. Převážně proto, aby své skladby nezapomněl, jak sám říká.

Prozatím jsou koncerty v Edenu jedinou akcí, na kterých Ztracený vystoupí. Žádné další vystoupení zatím naplánované nemá, ovšem s kapelou uvažuje o koncertu, jenž by měl Edenu předcházet. Zatím ale nic veřejně neoznámil.

V červnu tak Marek Ztracený odehraje bezesporu své tři největší koncerty v kariéře. Fanoušci na něm uslyší největší hity jeho kariéry, zahrát by měl s kapelou rovněž více písní než na klasických koncertech.

Prozatím lze zakoupit vstupenky jen na páteční termín 16. června. Naleznete je na síti Ticketportal.

Zdroj: Ticketportal

Pokračovat ve čtení

Oblíbené