Spojte se s námi


Cestování

Řecko: Záruka krásné dovolené! Objevte 6 nejžhavějších destinací, které zasáhnou všechny vaše smysly

Řecko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro dovolenou, a to z dobrého důvodu. Tato země nabízí úchvatné pláže, bohatou historii a dalo by se říci, že i specifickou kulturu v tom pozitivním slova smyslu. Zde je přehled deseti nejoblíbenějších míst v Řecku, kam lidé nejraději jezdí na letní dovolenou.

Publikováno

dne

Řecko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací pro dovolenou, a to z dobrého důvodu. Tato země nabízí úchvatné pláže, bohatou historii a dalo by se říci, že i specifickou kulturu v tom pozitivním slova smyslu. Zde je přehled deseti nejoblíbenějších míst v Řecku, kam lidé nejraději jezdí na letní dovolenou.

Athény

Athény, hlavní město Řecka, jsou fascinujícím místem pro letní dovolenou. Tato historická metropole spojuje bohatou kulturu, úchvatné památky a nádherné pláže, což ji činí neodolatelnou destinací pro cestovatele z celého světa.

Athény jsou domovem některých nejvýznamnějších archeologických nalezišť a památek na světě. Nejznámější z nich je Akropolis, symbol řecké civilizace. Muzeum Akropolis, které se nachází poblíž samotné Akropole, osvětluje díky tisícům artefaktů a uměleckých děl historii Athén a antického Řecka.

Pro obdivovatele spíše moderní doby jsou Athény skvělým místem pro nákupy. Kromě všeho je tato destinace skutečným rájem pro gurmány. Vyzkoušet můžete tradiční jídla, jako jsou moussaka, souvlaki, tzatziki a mnoho dalších.

Kréta

Kréta je největší a nejjižnější řecký ostrov. Je známá svými nádhernými plážemi, křišťálově čistým mořem, horskými vesnicemi a archeologickými nalezišti. Kréta také nabízí možnosti pro pěší turistiku a prozkoumávání úchvatné přírody.

Poněkud konkrétněji, můžete se vydat na túru do soutěsky Samaria, nejdelší soutěsky v Evropě, která vás zavede do malebných scenérií až k moři. Horské vesnice, jako je Anogia a Zaros, vám umožní poznat autentický řecký život.

Mykonos

Mykonos je známý svým živým nočním životem a krásnými plážemi. Ostrov láká turisty svými plážovými bary, kavárnami a butiky.

Kromě toho je ale Mykonos známý svou tradiční architekturou, která je charakteristická bílými domky s dřevěnými okny a dveřmi. Procházka ulicemi města Mykonos, známého také jako „Chora“, je jako cesta do minulosti. Tento malebný obraz je jedním z hlavních důvodů, proč je Mykonos tak mezi turisty tak oblíbený.

Mykonos je také domovem mnoha uměleckých galerií a výstav. Můžete si prohlédnout díla místních umělců a objevit inspiraci v krásné a bohaté umělecké scéně. Mnoho uměleckých akcí a festivalů se koná během letních měsíců, které nabízejí jedinečné kulturní zážitky.

Santorini

Santorini je považováno za jedno z nejromantičtějších míst na světě. Krásné uličky, až magické západy slunce nebo relax v luxusních lázních s výhledem na Kalderu – to jsou důvody, proč je letní dovolená v této destinaci ideální pro páry.

Nutno podotknout, západy slunce je zde nejlepší sledovat ve vesnicích Oia a Fira. Když slunce klesá za obzor, vytváří vskutku nádhernou paletu barev – od zářivě oranžové, přes růžovou až po purpurovou.

Co se týče architektury, ta je pro Santorini jedinečná. Bílé domky s modrými střechami jsou symbolem tohoto ostrova. Santorini je rovněž bohaté na kulturní dědictví. Můžete navštívit starobylé město Akrotiri, které bylo zasypané sopečným popelem a je považováno za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v oblasti Egejského moře.

Korfu

Korfu je ostrov ležící na severozápadě Řecka a je obklopený tyrkysovým mořem. Pláže Glyfada a Paleokastritsa jsou jedny z nejoblíbenějších a nabízejí až spektakulární výhledy na pobřeží a okolní hory. Na druhou stranu, pláže Sidari a Kavos jsou ideální pro ty, kteří hledají živý noční život.

Korfu je také rájem pro milovníky přírody. Ostrov nabízí olivové háje, citrusové sady a vodopády, které vytvářejí malebnou scenérii. Korfu je bohatý na historické památky a archeologická naleziště. Můžete navštívit starobylou pevnost Angelokastro, která se nachází na strmém útesu s úchvatným výhledem na moře.

Zakynthos

Zakynthos, také známý jako Zante, je ostrov známý svou ikonickou pláží Navagio, která je obklopena vysokými útesy a azurově modrým mořem. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Laganas, Gerakas a Dafni.

Zakynthos je domovem několika chráněných přírodních rezervací. Chráněná rezervace Národního mořského parku Zakynthos je například klíčovou oblastí pro hnízdění ohrožené mořské želvy karety.

Podobně jako na Korfu, i Zakynthos nabízí mnoho možností co do vodních aktivit. Patří mezi ně klasické vodní sporty jako windsurfing nebo jízda na vodním skútru. Turisté se ale také věnuji potápění či šnorchlování.

Oba ostrovy rovněž nabízí, ostatně jako další výše zmíněné destinace, opravdu gurmánské zážitky, když můžete ochutnat mnoho zajímavých pokrmů.

Řecko zkrátka svým návštěvníkům nabízí mnohé. Od prozkoumávání starobylých památek, přes krásnou přírodu a gastronomické zážitky, až po relaxaci na nádherných plážích. Bez ohledu na to, které místo si vyberete, Řecko vás jistě ohromí svou krásou a pohostinností.

Zdroje: Open AI, Tripadvisor

Oblíbené