Spojte se s námi


Filmy a seriály

Prsteny moci se navzdory kritice v létě vrátí s druhou sérií. Trailer je venku, seriálu se prý hodně daří, velká investice se vyplatila

Nejdražší seriál všech dob se dočká druhé série, kritice navzdory. Druhou sérii značky Prsteny moci by měli fanoušci očekávat v létě. Trailer vypadá minimálně z hlediska vizuální stránky skvěle. Co můžeme čekat?

Publikováno

dne

Nejdražší seriál všech dob se dočká druhé série, kritice navzdory. Druhou sérii značky Prsteny moci by měli fanoušci očekávat v létě. Trailer vypadá minimálně z hlediska vizuální stránky skvěle. Co můžeme čekat?

Když vyšla první série, byly Prsteny moci pod velkým drobnohledem fanoušků fantasy, ale zejména milovníků Pána prstenů, Hobita a jiných děl z dílny Tolkiena. Ostatně Amazon do seriálu hodně investoval, učinil z něj nejdražší seriál všech dob.

Jen první série měla vyjít na 500 milionů dolarů. Druhá má dohromady se třemi dalšími sériemi stát přes miliardu. Přesto právě první série tak trochu zklamala očekávání fanoušků. Děj neoslnil, hodně se řešil vzhled i kostýmy postav.

Nicméně hodnocení 63 % na databázi ČSFD není tak zlé. S odstupem času lze na seriálu hodně věcí chválit. Minimálně efekty a grafické zpracování. Na tom jde částka investovaná do vzniku celého projektu znát.

Podle některých zdrojů měl seriál skončit neúspěchem, to však Vernon Sanders, jenž má na starosti televizní tvorbu v Amazonu, v rozhovoru pro Deadline již dříve vyvrátil.

První sérii prý vidělo více než 100 milionů lidí. „Je to suverénně náš největší seriál. Byla to a je velká investice, přesto se nám vyplatila. Seriálu se daří po celém světě,“ nechal se slyšet.

Prsteny moci budou mít druhou sérii. Co čekat?

„Ve druhé sérii se vrátí Sauron. Nová série staví na epickém rozsahu a ambicích první série. Vrhá i své nejmilovanější a nejzranitelnější postavy do rostoucí temnoty a vyzývá každou z nich, aby našla své místo ve světě, který je stále více na pokraji pohromy,“ zní oficiální popis nové sezony.

Pro fanoušky Pána prstenů je to druhá skvělá zpráva v pár dnech. Mimo Prsteny moci se aktuálně pracuje na vzniku nových filmových snímků Pán prstenů, navíc pod vedením Petera Jacksona. První snímek vyjde za dva roky.

Ale zpět k seriálu z dílny Amazon Prime Video. Vydání je plánováno na 29. srpna 2024. Prsteny moci mají rozhodně velký potenciál. Doufejme, že se tvůrci poučili z chyb z první série.

Zdroj: Deadline, The Hollywood Reporter, ČSFD

Oblíbené