Spojte se s námi


Cestování

Proč musíte vyzkoušet glamping?

Glamping je aktivitou, kterou si rozhodně musíte vyzkoušet na vlastní kůži. V duchu se přenesete do dob letních táborů, ale budete si zároveň užívat naprosté pohodlí a připadat si jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Publikováno

dne

Glamping je aktivitou, kterou si rozhodně musíte vyzkoušet na vlastní kůži. V duchu se přenesete do dob letních táborů, ale budete si zároveň užívat naprosté pohodlí a připadat si jako v pětihvězdičkovém hotelu.

Jak vznikl glamping?

Pokud ovládáte angličtinu, jistě víte, jak vlastně slovo glamping vzniklo. Jedná se o složení slov „glamorous“ a „camping“. Volně přeloženo se tedy jedná o luxusní kempování, které si užije i zapřisáhlý odpůrce kempování.

Proč je luxusní kempování lepší než tradiční kempování?

Během glampingu si můžete vychutnávat veškeré aktivity, jež jsou s tradičním kempováním neodmyslitelně spjaty: posezení u ohně, pozorování hvězd, spaní ve stanu či únik od civilizace. Nutno ovšem podotknout, že všechny tyto aktivity jsou upgradovány, protože probíhají v zázemí, ve kterém si budete připadat jako členové královské rodiny.

Čím je glamping tak lákavý?

Co je vlastně na luxusním kempování tak přitažlivé? Napojíte se na přírodu, načerpáte novou energii, posedíte si u táboráku a to navíc bez toho, aniž by vás během spánku otravovali komáři, byla vám zima, vytopil se vám stan či vás potkaly další nepříjemnosti. Kempovat se totiž dá i pohodlně.

Na místo se můžete dopravit vlastním vozem nebo třeba vlakem či autobusem, ale stany, karimatky, vařiče a spacáky nechte doma. Při pobytu je totiž nebudete potřebovat. K dispozici budete mít vlastní ohniště nebo luxusní gril a často bývá součástí ubytování také sauna, koupací sud, houpací síť či vířivka.

Luxusní kempování zkrátka připomíná pobyt v pětihvězdičkovém hotelu, ale nabízí vám naprosté soukromí, pohodu, klid a bezprostřední blízkost přírody. Během svého pobytu můžete navíc zažít netradiční věci. Ubytovat se totiž můžete v teepee, tiny domečku, maringotce či na posedu.

Glamping je také báječnou příležitostí k digitálnímu detoxu. Pokud vás láká fenomén JOMO (joy of missing out), tedy radost z toho, že vám něco unikne, vydejte se do lesů, k vodě, na paseky či do hor. Řada ubytování totiž zcela postrádá připojení k internetu a vy si tak můžete celý pobyt skutečně vychutnat naplno a nescrollovat sociálními sítěmi.

Počasí vás během pobytu trápit nemusí. Když bude pršet, zalezete si dovnitř a budete se kochat deštěm v teple a třeba i s hrnkem teplé kávy, čaje či něčeho ostřejšího v ruce.

Zatímco kempování je vhodné pro lidi, kteří jsou ochotni vzdát se na pár dní svého pohodlí a naplno být v souladu s přírodou, glamping ocení i ti, kteří se neradi loučí se svým pohodlím a přeci jen dávají přednost komfortnímu způsobu života.

Zdroje: AmazingPlaces, Glamping

Oblíbené