Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Živím se jako profesionální elfka a bavím děti, říká Bri Crabtree a popisuje také těžkosti práce s dětmi

Bri Crabtree je profesionální dětskou bavičkou, která má hlavně v období Vánoc skutečně co dělat. Navštěvuje totiž různé restaurace, oslavy a další akce, kde vystupuje v kostýmu elfky a jednoduše baví děti.

Publikováno

dne

Bri Crabtree je profesionální dětskou bavičkou, která má hlavně v období Vánoc skutečně co dělat. Navštěvuje totiž různé restaurace, oslavy a další akce, kde vystupuje v kostýmu elfky a jednoduše baví děti.

Bri pochází z Kalifornie a ke své práci se dostala přes mentora, který v ní viděl něco, co ona sama tehdy ještě nikoliv. A tedy to, že bude skvělou profesionální bavičkou dětí.

Nyní je už více než 20 let dětskou bavičkou a kromě prosincových vánočních vystoupení s elfy pořádá i kouzelnická, cirkusová a jiná tematická představení. Dá se také říct, že její zaměstnání se stalo jejím životním příběhem.

Vedle toho je však Bri profesionálně vyškolená v žonglování, jízdě na jednokolce, kouzlení, pantomimě nebo tanci, proto také může vystupovat v cirkusu a má za sebou už velkou praxi nejen co se zábavy dětí týče.

Bri popisuje, že být elfkou ve značné míře uvolňuje její kreativitu a bere to jako malý únik do světa fantazie. A jak vypadá její kostým? Elfce samozřejmě nesmí chybět zelené šaty, zavinuté elfí boty, uši a pochopitelně také dlouhý špičatý klobouk.

V níže přiloženém videu z instagramového účtu Bri Crabtree se ostatně na tuto profesionální elfku můžete podívat přímo v akci.

Člověk musí mít motivaci a spoustu energie, říká Bri Crabtree

„Jakmile jsem si uvědomila, že můžu tropit hlouposti a mít to jako zaměstnání a bavit tak děti, nebylo cesty zpět. Člověk ale musí mít motivaci a spoustu energie, já jsem navíc většinou samouk,“ popisuje Bri Crabtree své zaměstnání, jejíž slova cituje také deník The Sun.

Práce s dětmi ale pochopitelně přináší také různé těžkosti. Některé děti se jí například snažily strhnout uši, aby dokázaly, že skutečně nepřijela ze severního pólu.

„Některé děti mi dávají najevo, že nejsem skutečný skřítek. Nosím latexové uši, které jsou přilepené lepidlem. Jedno dítě mě za elfí ucho chytlo tak silně, že mi ho málem utrhlo. Bolí to,“ přiznala Bri.

Závěrem ještě uvedla, že pro některé děti může být vzrušení v takové blízkosti od „skutečného“ skřítka příliš velké. Jeden malý chlapec se prý pozvracel, jen co se přiblížil k Bri.

„Jeho maminka ho hned poté donutila, aby se se mnou vyfotil a nepropásl tak příležitost k focení. Pomodlila jsem se, zatajila dech a postavila se vedle něj, abych se vyfotila,“ řekla Bri Crabtree závěrem.

Zdroje: The Sun, Instagram

Oblíbené