Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Moje batole je závislé na fast foodech a pije 6 plechovek limonády denně. Nemám nad jeho jídelníčkem žádnou kontrolu, tvrdí zdrcená matka

Rok a půl starý Kuba z Cardiffu vyrůstá pouze na rychlém občerstvení. Zdravá strava je něco snad i neznámého. Jak tvrdí jeho maminka Sam, miluje McDonald’s i KFC. Má rád pizzu a také hranolky se spoustou soli.

Publikováno

dne

Rok a půl starý Kuba z Cardiffu vyrůstá pouze na rychlém občerstvení. Zdravá strava je něco snad i neznámého. Jak tvrdí jeho maminka Sam, miluje McDonald’s i KFC. Má rád pizzu a také hranolky se spoustou soli.

Zatímco některé domácnosti mají fast food výjimečně, tato rodina si ho dopřává každý den. Jiný způsob večeře si ani neumí představit. Jelikož má Kubův otec Simon dlouhou pracovní dobu, tak jakmile je se svým synem, chce mu to vynahradit. Tudíž se často uchyluje k rozmazlování.

„Je těžké mu říct ne, má pokaždé tak krásný, roztomilý a spokojený výraz,“ tvrdí Simon v dokumentu Real Families.

Je tak těžké mu říct ne

Kuba a jeho dvě starší sestry mají také volnou ruku ve výběru jídla. Navštěvují svou skříňku plnou dobrot, kterou mohou drancovat kdykoli se jim zachce. Je bez problému přístupná. A kolikrát denně to tak asi bývá? Otec přiznává, že si například Kuba do skříňky zajde alespoň 30krát.

Dvě starší sestry se prý naučily sebeovládat i bez zásahu rodičů. Chodí tam jen občas a jsou ochotné jíst i něco jiného. Malý Kuba ale ne. Ten do sebe naleje i šest plechovek Coca Coly denně.

Špatný spánek, špatné zdraví

Jak uvedl The Sun, v důsledku toho samozřejmě velmi špatně spí a jeho maminka se nyní bojí i o jeho zdraví. Není se čemu divit. V dokumentu bylo vypočítáno, že batole denně konzumuje 3 200 kalorií, což je prý o 700 kalorií více, než je zdravé pro dospělého muže.

Ze strany diváků se spustila velká vlna negativních komentářů. Jakmile se špatně stravuje dospělý člověk, je to jeho rozhodnutí. I když to není správně, nemá už smysl mu do toho zasahovat. Ale opravdu málo lidí zvládlo rozdýchat fakt, že se tak nezdravě stravuje malé dítě, které ještě nemá rozum.

„Rodiče jsou tak líní! Pokud bude mít miminko k dispozici zdravé jídlo, nemusíte se bát, že by jedlo fast food! Nic není špatného na tom dát si občas nějakou dobrotu, ale aby rodiče dovolili, že vypije 6 plechovek limonády denně je skoro až týrání dítěte.

Nedokážu si ani představit, jak musí být dítěti špatně po tak velkém množství cukru. To už opravdu hraničí se zanedbáváním péče o dítě. Někdo jim musí říct, co by mělo dítě správně jíst. Dítě by opravdu neměl mít každý..,“ tvrdí jeden rozhořčený fanoušek.

Naštěstí rodinu už navštívila poradkyně a snažila se rodiče poučit a změnit jejich stravovací návyky. První podmínkou bylo, aby rodina začala vařit a nařídila matce, aby měl Kuba tři jídla denně.

Skříňka s dobrotami se odstranila. Tento fakt děti velmi rozbrečel. Aby to ale nebyl až takový šok, mohla si rodina dopřát fast food jednou týdně.

Jaký byl výsledek?

Matka Sam uvařila večeři pro celou rodinu a byla nadmíru překvapená, když si Kuba pochutnal i na jiném jídle než na rychlém občerstvení. Nový jídelníček mu také zlepšil kvalitu spánku. A co skříňka s dobrotami? Postupně na ni zapomíná.  

Zdroj: Youtube, The Sun

Oblíbené