Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Lidé mi platí za ozdobení vánočního stromečku. Rezervace mám už od července a vydělám si 60 tisíc, tvrdí profesionální dekoratérka

Když je práce vaším koníčkem. Seznamte se s profesionální dekoratérkou vánočních stromků. Služby Janine Ralphové jsou natolik oblíbené, že již musí přijímat rezervace v červenci. Na letošních svátcích plánuje vydělat v přepočtu kolem 60 tisíc korun.

Publikováno

dne

Když je práce vaším koníčkem. Seznamte se s profesionální dekoratérkou vánočních stromků. Služby Janine Ralphové jsou natolik oblíbené, že již musí přijímat rezervace v červenci. Na letošních svátcích plánuje vydělat v přepočtu kolem 60 tisíc korun.

Třicetiletá Janine se rozhodla proměnit svou lásku k interiérovému designu v příjemný přivýdělek. Minulý rok na svých sociálních sítích inzerovala nabídku, že ozdobí vánoční stromek na míru každému dle jeho přání.

Velké překvapení! Zájem byl obrovský

Netušila, jaký bude ohlas. Dvojnásobná maminka byla v šoku, když zjistila, že za poměrně krátkou dobu byla zaplavena zprávami. Zájem byl obrovský! Bohužel nakonec nestíhala všechna přání vyslyšet a zákazníky musela odmítat.

Proto se v letošní sezóně poučila. Začala přijímat rezervace již od července a samozřejmě také výrazně zvýšila cenu za své služby. Zájem o její dekoratérské umění se nijak nesnížil. Její ceny začínají od 1 200 korun za 2 metry vysoký vánoční stromeček. K ceně se samozřejmě připočítává koupený materiál (stuhy, ozdoby, světla, atd.)

Jak uvádí The Sun, pokud klient například potřebuje, aby stromeček smontovala nebo navlékla světla, cena se zvyšuje. Janine neprošla žádným speciálním školením, inspiruje se ve svém okolí a v online světě. Navíc má kreativní oko, takže je výsledek vždy povedený.

Samozřejmě se plně přizpůsobuje přání klienta. Ale většinou se setká pouze s orientační představou, jako je barva nebo styl ozdobeného stromku, případně jí ukáží nějaké fotografie na internetu pro představu a vše ostatní zůstává v její režii.

Vánoční stromek dle představ zákazníka

V současné době je již samozřejmě plně obsazena a pracuje na realizaci vánočních dekorací. Začala pracovat již 6. listopadu, aby vše bez problémů stihla a případně měla ještě nějaký ten čas k dobru, kdyby náhodou bylo potřeba.

Minulý rok skončila se ziskem 9 tisíc korun. Letos hodlá zisk znásobit a všechny peníze použije na Vánoce pro svou rodinu. Tím myslí kompletní dekoraci, jídlo a samozřejmě dárky pro všechny členy rodiny.

Pro Janine je toto pouze sezónní přivýdělek. Pracuje na plný úvazek jako provozovatelka obchodu s dárkovými předměty. Vždy milovala a bude milovat interiérový design a zdobení vlastního domu. Už plno známých jí kdysi říkalo, že by se tomu měla začít věnovat víc, protože pro to má nadání a cit.

Nikdy to ovšem nevnímala jako reálnou možnost až do minulých Vánoc. Práce ji velmi baví a teď i lituje, že se k tomu neodhodlala dřív. Ve svých službách vidí velký potenciál a do budoucna je určitě bude mít v plánu rozšířit.

Zdroj: The Sun, Instagram

Oblíbené