Spojte se s námi


Novinky

Při hašení poháru v Českém Švýcarsku spadl hasič ze skály, jeho stav je vážný

Publikováno

dne

Již několik dní probíhají požáry v národním parku České Švýcarsko. Dosud se tato nešťastná událost obešla bez větších zranění, nyní se ale situace změnila. Při hašení ohně spadl ze skály hasič, jehož ve vážném stavu převezl do nemocnice vrtulník.

Národní park České Švýcarsko je jedním ze čtyř, který se v České republice nachází. Jeho krásy jsou známé i po světě, nyní se do něj ale turisté vydat nemohou.

Důvodem jsou rozsáhlé lesní požáry, které se snaží hasiči již několik dní uhasit. Pomoci přiletěly i vrtulníky či speciální letouny.

Požáry se donedávna obešly bez větších zranění, toto tvrzení ale již bohužel aktuální není. Vážně se totiž zranil hasič, který spadl ze skály.

„Při zásahu byl zraněn jeden z profesionálních hasičů, úraz se stal v lesním porostu při pádu stromu. Hasič byl transportován v podvěsu pod vrtulníkem letecké záchranné služby na bezpečné místo, pak s ním odletěl do nemocnice,“ oznámil HZS Ústeckého kraje.

Mimo toto zranění museli hasiči řešit i drobnější, a to jiskru v oku, útok divokých vos či včel nebo také vymknutý kotník. V neděli to bude již týden, co se hasiči snaží les uhasit.

Zatím se jim vše zastavit nedaří. Nyní měl požár zasáhnout přes 1 000 hektarů, rozšířil se dokonce i do Německa, přesněji do Saska.

Zdroj: HZK Ústeckého kraje, Novinky

Oblíbené