Spojte se s námi


Novinky

Přes neuhašená místa se turisté vydali až na Pravčickou bránu. Policie vše naposledy řešila domluvou

Publikováno

dne

Již týden trvají rozsáhlé požáry v národním parku v Českém Švýcarsku. Přesto se mezi námi najdou tací, kteří se rozhodnou navštívit jeho největší turistickou atrakci v podobě Pravčické brány. A to i přes přísný zákaz.

Lesy v národním parku České Švýcarsko jsou i nadále pod ohněm. Hasiči se vytrvale snaží jej uhasit, pomáhají i vrtulníky či letouny s vodou.

Nyní v oblasti pracuje šest strojů. Policie delší dobu apeluje na obyvatele a turisty, aby se oblasti vyhýbali, a to nejen kvůli jejich zdraví.

V místě je totiž potřeba prostor právě pro hasiče a záchranné složky. „Důrazně apelujeme na všechny spoluobčany, aby se nepokoušeli vyhnout policejním zátarasům a nesnažili se dostat do lokality, kde hoří, ať už se jedná o pěší, cyklisty, nebo motoristy.

Vystavují se tím značnému nebezpečí, protože oheň je může kdykoliv překvapit,“ ohlásila Policie ČR ve čtvrtek. Ani tato výzva ale nebyla zcela úspěšná.

V sobotu se totiž trojice nezodpovědných turistů, mezi kterými byli dva muži a jedna žena, vydala navštívit Pravčickou bránu. „I přes naše opakované apely se včera v podvečer dva nezodpovědní muži a jedna žena vydali na Pravčickou bránu, a to přes dosud neuhašená místa.

Policisté je z národního parku vykázali a naposledy věc vyřešili domluvou,“ sdílela Policie ČR na Twitteru. Další nedovolená návštěva vyjde turisty dozajista draho.

Zdroj: Policie ČR

Oblíbené