Spojte se s námi


Cestování

Podzimní ráj na Krétě: Proč je Heraklion ideálním místem na dovolenou?

Podzim je časem, kdy se mnozí z nás začínají stahovat z dovolených a připravovat se na chladnější měsíce. Ale pro ty, kteří hledají skvělé místo na podzimní únik před každodenní rutinou, je Heraklion na Krétě jedním z nejlepších cílů.

Publikováno

dne

Podzim je časem, kdy se mnozí z nás začínají stahovat z dovolených a připravovat se na chladnější měsíce. Ale pro ty, kteří hledají skvělé místo na podzimní únik před každodenní rutinou, je Heraklion na řeckém ostrově Kréta jedním z nejlepších cílů.

Tento krásný řecký ostrov má v podzimních měsících mnoho co nabídnout, a to zejména díky svému příjemnému počasí. Neváhejte a navštivte jej právě v měsíce, kdy ubývá turistů a počasí je stále dobré natolik, že budete moci navštívit město a poté se vykoupat v moři.

Výhody podzimní dovolené na Krétě

Slunečné počasí

Jedním z hlavních důvodů, proč je Heraklion na podzim tak atraktivním místem, je skvělé počasí. Teploty zůstávají příjemně teplé i v říjnu a listopadu, což znamená, že můžete stále plně využít krásných pláží a koupání v moři.

Mírné teploty kolem 20-25 °C vám umožní relaxovat na slunci a prozkoumávat krásy ostrova bez horka letních měsíců.

Méně turistů

Letní měsíce přinášejí do Heraklionu velký nával turistů, v důsledku čehož se tvoří velké fronty prakticky na cokoliv. Na podzim však počet turistů klesá, což znamená, že si můžete vychutnat klidnější dovolenou a mít více prostoru na plážích a při cestě na památky.

Můžete se také těšit na autentičtější zážitek z místní kultury, protože obyvatelé, kteří na Krétě žijí celoročně, nejsou tak zaneprázdněni turistickým ruchem.

Místní kuchyně a festivaly

Podzim je na Krétě také dobou sklizně. Díky tomu můžete ochutnat čerstvé sezónní produkty v místních restauracích.

Olivy, fíky, révy a další plodiny jsou v této době velmi chutné. Navíc se na ostrově konají různé festivaly a trhy, kde můžete ochutnat místní speciality.

Památky a přírodní krásy

Kréta, přesněji Heraklion, má bohatou historii a právě na podzim je ideální doba na její podrobnější prozkoumání. Můžete navštívit známé archeologické památky, jako je například Knossos. Stejně tak můžete vyrazit do krásné přírody a podívat se do soutěsky Samariá nebo navštívit národní parky.

Ceny ubytování

No a s klesajícím počtem turistů na podzim se pochopitelně mění i ceny ubytování. Hotely na Krétě sice na podzim nenabízí tolik slev, na druhou stranu se ale ceny oproti letním měsícům nepohybují tak vysoko.

Zdroj: Visit Greece, Greeka

Oblíbené