Spojte se s námi


Novinky

Pavel je připraven vzdát se prezidentské kandidatury v případě, že se objeví lepší kandidát

Generál Petr Pavel je připraven se vzdát své prezidentské kandidatury, pokud usoudí, že mezi adepty na post prezidenta je vhodnější kandidát. Pavel to řekl v debatě v galerii 400 ASA v Praze.

Publikováno

dne

Generál Petr Pavel je připraven se vzdát své prezidentské kandidatury, pokud usoudí, že mezi adepty na post prezidenta je vhodnější kandidát. Pavel to řekl v debatě v galerii 400 ASA v Praze.

Generál Petr Pavel sice svou kandidaturu na post prezidenta České republiky oficiálně neoznámil, i přesto se o něm spekuluje jako o kandidátovi, který má velkou šanci nahradit Miloše Zemana.

Petr Pavel ale nechce nic uspěchat. Jak uvedl server Novinky, Pavel dokonce ve středeční debatě sdělil, že je ochoten se své kandidatury vzdát, pokud se objeví vhodnější adept na pozici prezidenta. Zároveň dodal, že žádného takového zatím nevidí.

„Bude-li kandidát, který bude mít šanci vyhrát nejenom první, ale i druhé kolo, který podle mého názoru je člověkem, kterého bych na prezidentském postu klidně viděl bez jakýchkoli problémů, a bude mít v době, kdy se k té volbě budeme opravdu blížit, výrazně větší šanci, tak jsem připraven ustoupit a maximálně ho podpořit,“ uvedl v debatě Petr Pavel.

Zároveň Pavel dodal, že oficiální stanovisko ke své kandidatuře zveřejní v průběhu září či října. Už teď je ale z jeho vyjádření patrné, že nemalou část svých sil bude směřovat k vyřazení Andreje Babiše z bojů o prezidentský post.

Prezidentské volby se budou v České republice konat na začátku příštího roku. Je jasné, že se prezident změní, jelikož Miloši Zemanovi končí druhý mandát a potřetí už kandidovat nemůže.

A kdo by mohl být příští prezident? Mezi vážné adepty patří již zmíněný Petr Pavel či Andrej Babiš. Mimo ně o kandidatuře uvažují například Josef Středula, Karel Janeček nebo Marek Hilšer.

Zdroje: Novinky, ČTK

Oblíbené