Spojte se s námi


Auta

Paliva dle očekávání razantněji podražila

Vývoj cen pohonných hmot na českých čerpacích stanicích pokračuje dle očekávání. Bohužel pro české řidiče se však jedná o trend zdražování, a to razantní.

Publikováno

dne

Vývoj cen pohonných hmot na českých čerpacích stanicích pokračuje dle očekávání. Bohužel pro české řidiče se však jedná o trend zdražování, a to razantní.

Čeští řidiči nyní pokračující zdražování citelně poznají. Litr benzinu Natural 95 se aktuálně na čerpacích stanicích prodává za 37,29 Kč. Před týdnem byla jeho cena o 24 haléřů nižší.

Litr nafty pak aktuálně průměrně stojí 31,82 Kč. Ještě minulý týden byl ale o 39 haléřů lacinější. Tato data vyplývají z údajů společnosti CCS, která se zabývá monitoringem cen pohonných hmot.

Jak z údajů vyplývá, pohonné hmoty v Česku nadále zdražují. Průměrné ceny 37,05 Kč za litr benzinu a 31,43 Kč za litr nafty, které jsme mohli vídávat minulý týden, jsou minulostí.

Za vyšší ceny pohonných hmot mohou dle expertů zejména vyšší marže čerpacích stanic v souvislosti s očekáváním vyšší poptávky po palivech. Ta v letním období bývá pravidelně vyšší.

Zdražování by v letním období mělo dále pokračovat a to o desetihaléře. Nemělo by se však jednat o dlouhodobý trend, v létě by mělo dojít opět ke zlevnění.

Nejdražší benzin se momentálně tankuje v Praze a to konkrétně za 38,28 korun za litr. Nafta v Praze průměrně stojí 33,45 korun za litr.

Naopak nejlevnější benzin se aktuálně tankuje v Ústeckém kraji a to za 36,88 korun za litr. Průměrná cena benzinu se nachází pod hranicí 37 korun ještě v Jihočeském kraji.

Co se týče nafty, nejnižší cena je na čerpacích stanicích v Jihočeském kraji (31,22 korun za litr). Podobně nižší cena se nachází i na benzinkách v Karlovarském kraji a Královéhradeckém kraji.

Zdroje: CCS, Garáž

Oblíbené