Spojte se s námi


Lifestyle

Odpovězte si s partnerem na těchto 8 otázek a prověřte svůj vztah

Umíte si představit, že byste zbytek svého života strávili s vaším současným partnerem či partnerkou? Prověřte svou kompatibilitu s pomocí následujících osmi otázek.

Publikováno

dne

Umíte si představit, že byste zbytek svého života strávili s vaším současným partnerem či partnerkou? Prověřte svou kompatibilitu s pomocí následujících osmi otázek.

Věříte v lásku na první pohled? V roce 1997 vytvořil psycholog Arthur Aron sadu 36 otázek, které měly za úkol jediné: dokázat, že je možné se zamilovat do naprostého cizince během pár minut. Jediné, co k tomu stačí, je navzájem si odpovědět na všechny otázky a tento rozhovor zakončit intenzivním pohledem z očí do očí, který musí trvat několik minut.

Některé z těchto otázek si lze ale položit navzájem i mezi dlouholetými partnery. Nenechte uvadnout jiskru, kterou mezi sebou máte a podstupte následující test.

Pohodlně se usaďte naproti sobě a upřímně odpovězte na všechny následující otázky. Uvidíte, že některé odpovědi vašeho protějšku vás překvapí, jiné třeba zaskočí a v některých případech odpovíte zcela opačně. Což je v naprostém pořádku. Není důležité se na odpovědích shodnout, ale blíže poznat člověka, se kterým žijete a prohloubit své vzájemné pouto.

Žádná odpověď není špatná. Nad každou otázkou se zamyslete a odpovídejte tak, jak to skutečně cítíte. Připraveni?

Otázka 1

Začněte tím nejjednodušším. Co se vám na tom druhém líbí? Buďte konkrétní, upřímní a nic nevynechejte.

Otázka 2

Kdy naposledy jste před někým plakali a kdy jste naposledy plakali o samotě? Tato otázka nemá vést k tomu, abyste se před druhým ztrapnili, ale naopak ukázali, že jste zranitelné lidské bytosti.

Otázka 3

Pokud byste dnes zemřeli bez možnosti si s kýmkoliv si před smrtí promluvit, co by vás nejvíc mrzelo, že jste nestihli říct?

Otázka 4

Váš domov je v plamenech. Všechny své blízké a domácí mazlíčky jste úspěšně zachránili a máte možnost zachránit ještě jednu věc. Co to bude? A proč?

Otázka 5

Požádejte svého partnera o radu. Svěřte se mu s něčím, co vás aktuálně trápí a požádejte ho, aby vám poradil a podělil se s vámi o to, co by na vašem místě udělal on.

Otázka 6

Čí smrt z rodinných příslušníků a blízkých by pro vás byla nejbolestivější? Proč?

Otázka 7

Máte pocit, že vaše dětství bylo šťastnější než dětství jiných lidí?

Otázka 8

Kdybyste věděli, že za rok náhle zemřete, změnili byste něco na svém způsobu života?

Pokud chcete vzájemným dotazováním a odpovídáním strávit více času a absolvovat celý set otázek, snadno jej dohledáte na internetu. My pro vás vybrali jen ty nejzajímavější, díky kterým se partnerovi skutečně otevřete.

Zdroj: Reader’s Digest

Oblíbené