Spojte se s námi


Ostatní

Obrovský dar pro pražskou zoo! Zesnulá návštěvnice jí odkázala téměř 17 milionů korun

Publikováno

dne

Téměř 17 milionů korun odkázala Zoo Praha dlouholetá návštěvnice, která nedávno zesnula. Do zoologické zahrady prý chodívala odvětrat negativní myšlení, a tak ji pomohla i po své smrti. O tomto chvályhodném činu informoval veřejnost ředitel zoo Miroslav Bobek, který zároveň zveřejnil dopis kamarádek ženy.

Pražská zoologická zahrada dostala obrovský dar od zesnulé návštěvnice. Ta jí v dědictví odkázala téměř 17 milionů korun.

Veřejnost o tom informoval Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha, na svém facebookovém profilu. Tento chvályhodný čin se pak dočkal spousta pozitivních reakcí ze strany lidí.

Bobek také zveřejnil dopis kamarádek, které situaci vysvětlily. „S paní Ř. jsme tvořily 50 let nerozlučnou trojici, byly jsme tři celoživotně spřízněné duše. Poslední dva roky byla paní Ř. těžce nemocná, a protože neměla žádné příbuzné, absolvovaly jsme s ní celou kalvárii a doprovodily ji až k posledním momentům.

Poslední měsíce života, kdy už věděla, že její život spěje ke konci, začala zvažovat co s majetkem, který tu po ní zůstane,” napsaly.

Závěrem ředitele zoologické zahrady poprosily o to, zda by v areálu nemohla být zveřejněna vzpomínka na jejich kamarádku.

Bobek potvrdil, že Zoo Praha dozajista na odkaz dárkyně upozorní, nyní se jedná o tom, jakým způsobem bude vzpomínka provedena.

Zdroj: Novinky

Oblíbené