Spojte se s námi


Hry

Oblíbená hra FIFA se dočká výrazné změny, nově má nést jméno EA Sports FC 24

Fanoušci oblíbené herní fotbalové série FIFA si budou muset v příštím ročníku zvyknout na poměrně zásadní změnu. Hra bude přejmenována na EA Sports FC 24, vyjít pak má koncem září.

Publikováno

dne

Fanoušci oblíbené herní fotbalové série FIFA si budou muset v příštím ročníku zvyknout na poměrně zásadní změnu. Hra bude přejmenována na EA Sports FC 24, vyjít pak má koncem září.

FIFA v této době už patří k naprostým klasikám mezi hrami. Vývojáři z EA Sports každý rok vydávají nový ročník a prodejní čísla jsou vždy naprosto ohromující. Tuto hru má doma skoro každý fotbalový fanda, nebo si ji přinejmenším alespoň jednou zahrál.

První hra ze série FIFA byla vydána na konci roku 1993. Je tak pozoruhodné, že si i po třiceti letech své existence dokáže tato série nacházet stále další fanoušky. EA Sports se tomuto snaží jít naproti zařazením herních novinek do každého ročníku. Udržet si fanouškovskou základnu je ale stále těžší.

Ve hře pro rok 2024 to bude mít EA Sports o to těžší, jelikož bylo nuceno ke změně názvu. Hráči tak nebudou hrát hru FIFA 24, nýbrž EA Sports FC 24.

Alespoň to vyplývá z informací, které zveřejnil dataminer billbil-kun a které od něj převzal magazín Dealabs. Pod přezdívkou billbil-kun se skrývá uživatel, jenž je světově známý svým občasným zveřejňováním informací z herního průmyslu.

V jeho případě se nejednou stalo, že se naplnily informace, které doposud nebyly oficiálně zveřejněny. Proto jeho slova nelze brát na lehkou váhu.

Již nyní je jisté, že se fanoušci této herní série budou muset smířit se změnou názvu. EA Sports již totiž název FIFA nemůže využívat, jelikož se nedohodlo na podmínkách nové smlouvy s Mezinárodní fotbalovou asociací. A tak se EA Sports rozhodlo vydat odlišnou cestou.

Dojde ke změně názvu, čímž EA ušetří nemálo peněz. Ty má pak chtít investovat do reklamy a do dalších inovací. Reálné výsledky již můžeme vidět ve Španělsku, kde se EA Sports stalo sponzorem první a druhé tamní fotbalové ligy.

Zda půjde o trvalou změnu, není jasné. Je více než pravděpodobné, že obě strany pro další ročník jednání obnoví. A dá se očekávat, že Mezinárodní fotbalová asociace také sleví ze svých vysokých nároků.

V konečném výsledku tak bude záležet na postoji EA Sports, zda se bude chtít kompletně vydat vlastní cestou, nebo je značka FIFA pro ně natolik silná, že název zase vrátí do staré podoby.

Mnoho může napovědět statistika prodejů nejnovější hry z této série. Dle aktuálních informací má být vydána 29. září tohoto roku právě pod novým názvem.

Zdroje: Dealabs, billbil-kun, Indian

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Hry

Hraní videoher by mohlo zlepšovat zrak, tvrdí britská studie

Snad každý z nás v dětství od rodičů slyšel: „Nekoukej na tu obrazovku tak zblízka, zkazíš si oči!“ Možná se pletli. Nový výzkum naznačuje, že hraní videoher může zrak naopak zlepšovat.

Publikováno

dne

Snad každý z nás v dětství od rodičů slyšel: „Nekoukej na tu obrazovku tak zblízka, zkazíš si oči!“ Možná se pletli. Nový výzkum naznačuje, že hraní videoher může zrak naopak zlepšovat.

To alespoň tvrdí Sharon Copaland za Feel Good Contacts se sídlem v Británii. Uvádí, že pravidelné hraní může udržovat náš zrak zdravý tak, jak stárneme. Pojďme se na její tvrzení podívat trochu blíže.

První oblastí, kterou videohry mohou zlepšit, je zraková ostrost, což zahrnuje to, jak jasně či ostře vidíme věci. S přibývajícím věkem se ale naše zraková ostrost obvykle zhoršuje.

Hraní videoher s rychlým tempem však zjevně pomáhá udržet toto zhoršování pod kontrolou. Hraní her jako Call of Duty totiž neustále vyzývá naše oční svaly k rychlému pohybu a soustředění. Jedná se tak o jakési cvičení očí, které si zachovávají svou zrakovou ostrost.

Sharon Copaland také věří, že hraní stříleček a podobných her může pomoci posílit naše periferní vidění.

„Přestože se hráč může soustředit na to, kam střílí, jeho mozek absorbuje celou obrazovku, která často zobrazuje pohybující se lidi a předměty v pozadí. Trénují tak své periferní vidění, což je ve skutečném životě neuvěřitelně prospěšné, když si všímáme věcí, jako jsou stromy, jedoucí auta či lidé.“

Kdo by to byl řekl, že hraní videoher z nás může udělat lepší řidiče?

Zdroj: PLAYzone

Pokračovat ve čtení

Oblíbené