Spojte se s námi


Cestování

Nový Zéland či Vietnam! Další země otevírají své hranice pro turisty

Publikováno

dne

Pandemie koronaviru způsobila, že se pro mnohé na dlouhé dva roky znemožnila možnost volně cestovat a navštívit tak řadu destinací. Pomalu ale dochází nejenom k rozvolňování vládních nařízení v daných zemích, ale také k postupnému otevírání hranic jednotlivých států. A tak se snad již letošní léto budeme moci vypravit na místa, která pro nás byla doposud uzavřena.

Velká Británie, Irsko, Maďarsko, Norsko nebo Island již naplno zrušily všechny své restrikce. Do těchto zemí tak mohou cestovat všichni bez omezení, jak byli zvyklí před pandemií.

Nově otevřel své hranice i Nový Zéland a to přesně po dvou letech. Pro vstup do země ale budete potřebovat očkování a testy. První před vstupem do země, druhý po vstupu a třetí po pěti až šesti dnech pobytu.

Jako první budou moci zemi navštívit Australané a to od 13. dubna. Obyvatelům států, kteří nepotřebují víza pro krátkodobý pobyt (platí pro ČR), se hranice otevřou od 2. května.

To Vietnam byl v posledních letech velmi oblíbenou a navštěvovanou turistickou destinací. Koronavirová pandemie ho ale na dlouhé dva roky uzavřela. Teď znovu láká turisty. S podmínkami pro vstup je to ale zatím nejasné.

Dle prvotních informací se pro vstup do země bude vyžadovat očkování dvěma dávkami či potvrzení o prodělání nemoci, dále platný negativní test a povinná karanténa na 24 hodin.

Tamní ministerstvo zdravotnictví následně navrhlo třídenní karanténu a Ministerstvo cestovního ruchu naopak její zrušení. Vláda se doposud nevyjádřila, která z uvedených nařízení budou platná a která ne.

Od dubna se také otevře další ze zemí a to Jižní Korea. I ta má ale nejasné podmínky pro vstup do země. S jistotou bude vyžadovat očkování, díky kterému nebude nutná karanténa. Zda-li bude nutný test se zatím neví.

Zdroj: Travelnews24, Independent

Oblíbené