Spojte se s námi


Kultura

Nový film Spider-Man láme rekordy v návštěvnosti, již pokořil hranici jedné miliardy dolarů

Publikováno

dne

Pokračování Spider-Mana vykouzlilo provozovatelům kin úsměv na tváři, když přilákalo do sálů zástupy diváků. Legendární pavoučí muž již pokořil hranici výdělku jedné miliardy dolarů a je jednoznačně nejúspěšnějším snímkem od začátku pandemie koronaviru.

Majitelé kin byli stále ještě probíhající pandemií zasaženi opravdu hodně a právě Spider-Man: Bez domova je rozhodně pozitivní zprávou, která slibují lepší zítřky.

Samotný snímek je pak skvěle hodnocen, když se aktuálně na serveru CSFD těší z 90 %. I dobré recenze samozřejmě velké návštěvnosti pomohly, stejně tak jako vánoční období.

Skvělé završení povedené trilogie je zajímavé i tím, že vůbec poprvé byla odhalena totožnost Spider-Mana, který požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Vše ale samozřejmě nepůjde podle plánů a tak není o zábavu a napínavé chvíle nouze.

„Tak v takovou jízdu jsem snad ani nedoufal. Perfektní balanc mezi prvotřídním blockbusterovým měřítkem hrajícím si s Multiversem a emočně vypjatým dramatem o dospívání a přebírání zodpovědnosti za své činy… aneb MCU Spider-man konečně vyspívá – stává se plnokrevnou postavou a noří se do vnitřního konfliktu, který v konečným důsledku expanduje do mnohem osobnějšího a epičtějšího měřítka, než po boku Avengers a druhých. V rámci SONY/MCU trilogie pak definitivně nejzdařilejší díl,“ okomentoval film na CSFD uživatel Toren.

Milovníci tohoto žánru se těší také na filmy The Batman a Thor: Love and Thunder. Od těchto dvou snímků se taktéž očekává velká návštěvnost, která by mohla dokonce překonat i Spider-Mana.

Majitelé kin tak vyhlížejí světlejší zítřky, přičemž si od příštího roku slibují velké zlepšení a právě dva výše zmíněné snímky by měly být jedněmi z nejnavštěvovanějších.

K tomu přispěla i filmová databáze IMDb, která přišla se žebříčkem 10 nejočekávanějších filmů, na jejichž premiéru se můžeme těšit v roce 2022.

Filmové nadšence láká především nový Batman, kde si zahraje v hlavní roli hvězdný Robert Pattinson, jenž se umístil na prvním místě.

Zdroj: CSFD, IMDb

Oblíbené