Spojte se s námi


Cestování

Nový cestovatelský hit? V Japonsku mají automat na letenky naslepo

Publikováno

dne

Lidí, kteří si libují v cestování, je na světě čím dál více. Každý preferuje jiný způsob někdo rád plánuje, někdo improvizuje. Pro tu druhou skupinu vznikl prozatím alespoň v Japonsku nový hit. Dočkáme se jej i v Evropě?

Na světě existují dva typy lidí. Jedni musí mít každý svůj výlet pečlivě naplánovaný do sebemenšího detailu, druzí rádi improvizují a nemají problém se nechat jakkoliv překvapit.

První zmíněná skupina si nový trend, který vzniká v Japonsku, rozhodně nechá s radostí ujít. Ta druhá by jej zřejmě velmi ráda vyzkoušela osobně.

O co se jedná? Japonsko je stát, který je proslulý automaty. Najdete zde automaty na jakékoliv věci, které vás napadnou. Nově i na letenky.

Nicméně si v něm nekoupíte letenky na místo, kam potřebujete. Jedná se totiž o letenky naslepo. Za 5000 jenů (zhruba 1000 Kč) se tedy necháte překvapit, kam že vás vlastně nově zakoupená letenka dostane.

S nápadem podle serveru Vice.com přišla společnost Peach Aviation, která zajišťuje především vnitrostátní lety. Je tedy možné dostat se na oblíbená místa v Japonsku. Nedá se však vyloučit, že se později nabídka rozšíří.

Zájem totiž předčil očekávání. Za dva měsíce se prodalo více než 3000 letenek, přičemž se počítalo s jednou prodanou letenkou denně.

Automat je možné nalézt v Tokiu. Doufejme, že tento zajímavý nápad bude inspirací i pro jiná města, země i kontinenty.

Zdroj: Vice.com

Oblíbené