Spojte se s námi


Kultura

Nohavica? Ne! Univerzita Palackého v Olomouci zrušila jeho koncert ve sportovní hale

Publikováno

dne

Jaromír Nohavica patří mezi české osobnosti, které jsou negativně spojeny s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem. Zpěvák měl mít koncert ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci, ta jej ale kvůli jeho postoji zrušila.

Jaromír Nohavica měl mít ve sportovní hale Univerzity Palackého v Olomouci 12. května koncert, ten byl ale ze strany univerzity zrušen.

Zpěvák se totiž netají, nebo alespoň v minulosti netajil, svým kladným postojem k Rusku a Vladimiru Putinovi, jeho prezidentovi.

Ten mu v roce 2018 předal Puškinovu medaili za propagaci ruské kultury. Po ruské invazi na Ukrajině navíc řekl, že si ji ponechá, jelikož ji má za písně a ne za válčení.

„Vedení univerzity se po důkladném zvážení rozhodlo ukončit jednání s agenturou, která koncert pořádá, o pronájmu Sportovní haly UP. Důvodem tohoto kroku jsou kontroverzní postoje písničkáře, s nimiž se jako instituce neztotožňujeme.

Univerzita se jednoznačně vymezila proti válce na Ukrajině i proti jednání prezidenta Ruské federace, pořádání této akce v našich prostorách je tedy z morálního hlediska nepřípustné. Věříme, že organizátoři koncertu i veřejnost naše důvody chápou,“ uvedl mluvčí univerzity Egon Havrlant.

Zpěvák se ale přeci jen po negativních reakcích na svou osobu rozhodl od Putina distancovat a na konci března vystoupí na benefičním koncertě pro Ukrajinu.

Zdroj: UPOL, Novinky

Oblíbené