Spojte se s námi


Hudba

Nightwish se pochlubili hudební novinkou. Fanoušci žasnou, jejich reakce jsou značně pozitivní

Populární finská metalová kapela Nightwish se chystá na vydání nového alba. Ještě před tím však fanoušci dostali velkou ochutnávku v podobě osm a půl minut dlouhé skladby Perfume of the Timeless. Jaké jsou reakce?

Publikováno

dne

Populární finská metalová kapela Nightwish se chystá na vydání nového alba. Ještě před tím však fanoušci dostali velkou ochutnávku v podobě osm a půl minut dlouhé skladby Perfume of the Timeless. Jaké jsou reakce?

Milovníci kapely Nightwish, a že jich není málo, netrpělivě vyhlížejí 20. září 2024. Právě v ten den spatří světlo světa velká novinka, album pojmenované Yesterwynde. Bude se jednat o jubilejní desáté studiové album.

Poslední desku vydala finská kapela v roce 2020, jmenovala se Human. :II: Nature. Novinka má na tvorbu z posledního alba navazovat. Jestli a nakolik tomu tak bude, mohou fanoušci částečně posuzovat již nyní.

V úterý 21. května, tedy téměř přesně pět měsíců před vydáním desky, se skupina v čele s Tuomasem Holopainenem a Floor Jansen odhodlala ke zveřejnění první ochutnávky. Fanoušci se dočkali nejen skladby, ale i videoklipu.

Ke skladbě pod názvem Perfume of Timeless natočili Nightwish úchvatný videoklip. Sama píseň je dlouhá bezmála osm a půl minuty. Pokud jste ji ještě neslyšeli, nečekejte nic jednoduchého. Jedná se o mistrovské dílo, o čemž ostatně má jasno i mnoho příznivců.

Co na novinku Nightwish říkají fanoušci?

Zajímavostí je, jak se liší komentáře přímo na streamovací platformě YouTube pod videoklipem oproti komentářům přímo pod příspěvkem kapely Nightwish na Instagramu.

Zatímco na YouTube téměř nenajdeme jedinou výtku, na Instagramu se opakuje zejména jediná. Všeobecně se skladba líbí. I víc než to. Podle mnohých je to skutečné mistrovské dílo. Shodují se fanoušci na obou zmíněných sítích.

Na Instagramu ale najdeme kritiku toho, jak je skladba namixovaná. Stěžují si, že pořádně nevynikne hlas zpěvačky Floor Jansen, zejména v refrénu, což je bohužel pravda.

„Pokud hudba může uzdravit svět, je to tato,“ stojí v jednom z komentářů na YouTube. Jeden z fanoušků prozradil, že se právě kvůli hudbě Nightwish rozhodl stát se biologem.

„Jak Tuomas udělal, že osm minut zní tak krátce? Miluji tuto píseň,“ zní další z populárních komentářů. Hodně často zaznívá označení „mistrovské dílo“ a nelze se tomu divit. Ostatně, posoudit můžete sami.

Zdroj: Nightwish, Instagram, YouTube

Oblíbené