Spojte se s námi


Filmy a seriály

Nezapomenutelné filmové destinace: Kde se filmová kouzla stala realitou a kam se podívat?

Cestování je zálibou takřka každého, kdo čte tento článek. Pokud ale máte raději filmová díla, můžete to propojit a podívat se na slavná místa, kde se vaše oblíbené filmy natáčely. Dnes se tedy na některé z nich podíváme.

Publikováno

dne

Cestování je zálibou takřka každého, kdo čte tento článek. Pokud ale máte raději filmová díla, můžete to propojit a podívat se na slavná místa, kde se vaše oblíbené filmy natáčely. Dnes se tedy na některé z nich podíváme.

Nový Zéland: Pán Prstenů a Hobit

Nový Zéland není jen země plna nádherných scenérií, ale také útočištěm pro fanoušky Pána Prstenů a Hobita. Právě díky nim se v zemi zvedl turismus a spousta z nich míří do míst, kde se populární série natáčela.

Nejpopulárnější je Hobitín, jeho uličky vám dokonale navodí filmovou atmosféru. Národní park Tongariro nabízí pohled na sopky, jezera a horské štíty, což jsou místa, kde byly natočeny legendární scény Mordoru, či Emyn Muil.

Skotsko: Harry Potter

Na své si přijdou i fanoušci oblíbené série Harry Potter. Ten se natáčel převážně ve Skotsku, kde najdeme místa, která každého příznivce pohádkového světa nadchnou.

Edinburghský hrad inspiroval J.K. Rowlingovou pro tvorbu Bradavic a Bradavické školy čar a kouzel, zaujme i Glenfinnan Viaduct, kde projížděl legendární vlak, známý jako Bradavický expres.

Maroko: Gladiátor

Maroko se svými rozsáhlými pouštními krajinami a historickými městy poskytlo ideální prostředí pro natáčení jednoho z nejepičtějších filmů všech dob.

Ano, řeč je o Gladiátorovi, kterého režíroval Ridley Scott. Tento film, zasazený do antického Říma, vyžadoval prostředí, které by divákům dodalo pocit obrovskosti a věrnosti historii.

Island: Interstellar a Game of Thrones

Island je pro filmové tvůrce lákavý svými surreálními krajinami. Natáčel se zde například Interstellar, kde se hlavní hrdinové v rámci své cesty napříč vesmírem vydali na několik planet, kde by potenciálně mohl být život.

Zasněžené krajiny Islandu zase poskytly skvělé a věrohodné prostředí pro natáčení Game of Thrones.

Francie: Amélie z Montmartru

Natáčení Amélie z Montmartru probíhalo přímo v srdci pařížské čtvrti Montmartre, která dodnes láká fanoušky nejen tohoto filmu. Kavárna Café des Deux Moulins je jedním z ikonických míst.

Nejvíce ale bezpochyby zaujmou úzké uličky Montmartru, náměstí Place du Tertre plné umělců i bazilika Sacré-Cœur.

Zdroj: CSFD, Wikipedia

Oblíbené