Spojte se s námi


Novinky

Nepříjemná zpráva pro některé hokejisty. Odchodem do Ruska si zavřeli dveře do reprezentace

Publikováno

dne

Morálka vítězí. I tak by se dalo mluvit o nejnovějším rozhodnutí, které učinil výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje. Ten se sešel poprvé od nástupu nového prezidenta Aloise Hadamczika. Radost nebude mít hned několik hokejistů.

Už déle než půl roku probíhá ruská invaze na Ukrajinu. Prozatím sice veškeré vojenské plány Ruska selhávají, nicméně ukrajinský lid trpí, umírají civilisté a dochází k válečným zločinům. Ani to však nevadí některým sportovcům.

Rusko na své konání doplácí vesměs na všech frontách, včetně té sportovní. Prakticky v žádném sportu už Rusové nemají místo, popřípadě ruští sportovci musejí startovat pod neutrální vlajkou. A trpí i ruské soutěže. Včetně té hokejové – KHL.

Z KHL odešlo několik skvělých hokejistů. Nicméně navzdory všemu se stále najdou tací, kteří klidně do Ruska odcházejí. A najdou se i v České republice. Aktuálně v Rusku působí Rudolf Červený, Libor Šulák, Michal Jordán či Dmitrij Jaškin.

Aby toho nebylo málo, Jaškin šel do Ruska namísto toho, aby se pokusil prosadit v NHL, kde měl ještě nabídky od několika klubů. Jaškin se upsal Petrohradu. V den výročí ruské okupace Československa byl navíc zvolen kapitánem týmu.

Nejedna sportovní reprezentace se rozhodla za své rozhodnutí odejít do Ruska sportovce potrestat nenominováním do reprezentačních výběrů. Včetně těch hokejových. A tento krok ve středu učinila také hokejová reprezentace České republiky.

Česká republika se tak v hokeji zařadí po bok Finska a Švédska.

„Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání ve čtvrtek 25. 8. 2022 rozhodl o tom, že nebude do reprezentace povolávat hráče, kteří po zahájení ruské invaze na Ukrajinu podepsali nebo podepíší smlouvu s některým klubem KHL,“ stojí v prohlášení na webových stránkách Českého hokeje.

Miroslav Augustin, jenž se má od 1. září stát ředitelem komunikace a marketingu na svazu, však pro ČTK prohlásil, že by neměli být postiženi hráči, kteří jen plní smlouvy, které podepsali ještě před ruskou invazí. To jsou případy Šuláka a Jordána.

Zdroj: Český hokej, Aktuálně.cz, Hokej.cz, ČTK

Oblíbené