Spojte se s námi


Novinky

Německo zavádí dočasné kontroly na hranicích

Německá vláda se rozhodla zavést kontroly na hranicích mezi 26. a 28. červnem, kdy se v zemi koná summit zemí velkých světových ekonomik G7. Kontroly však nebudou plošné.

Publikováno

dne

Německá vláda se na konci června rozhodla zavést kontroly na hranicích, kdy se v zemi koná summit zemí velkých světových ekonomik G7. Kontroly však nebudou plošné.

Ve dnech od 26. do 28. června se v německém Bavorsku koná summit zemí velkých světových ekonomik G7. Do Německa se tak sjedou zástupci předních zemí z celého světa.

Proto se německá vláda rozhodla zavést kontroly na hranicích a to především z preventivních důvodů. Má obavy z potenciálních nepokojů během summitu.

„Cílem kontrol je zamezit vstupu na německé území možných pachatelů násilí,“ uvedlo dle Novinek v prohlášení ministerstvo. Podrobnosti však neuvedlo.

Dle informací chce Německo omezit vstup lidem, které tamní úřady podezřívají z násilí na demonstracích. Kontroly však nemají být plošné, nýbrž spíše flexibilní.

Zpřísněné podmínky na hranicích mají trvat až do 3. července. Kontroly se týkají všech hranic, tedy i pozemních, leteckých, námořních a říčních. Ty spadají do Schengenského prostoru.

Do skupiny G7 patří státy největších ekonomik světa, tedy Francie, Itálie, Japonska, Kanady, Německa, Spojeného království a USA, přičemž zastoupeny jsou i státy Evropské unie. Svou účast na summitu již potvrdil i americký prezident Joe Biden.

Zdroje: Novinky, ČT 24

Oblíbené