Spojte se s námi


Kultura

Největší rockové a metalové festivaly v ČR lákají na legendy a velká jména! Na co se mohou fanoušci tvrdé hudby těšit v roce 2023?

Rok 2023 je tu a je na čase začít spřádat plány na léto. Největší rockové a metalové festivaly v České republice již oznámily některé z interpretů, kteří na jednotlivých akcích zahrají a je se na co těšit. Chybět nebudou legendy ani světová jména.

Publikováno

dne

Rok 2023 je tu a je na čase začít spřádat plány na léto. Největší rockové a metalové festivaly v České republice již oznámily některé z interpretů, kteří na jednotlivých akcích zahrají a je se na co těšit. Chybět nebudou legendy ani světová jména.

Festivalová sezona je sice ještě poměrně daleko, vzhledem k rostoucím cenám lístků se ale vyplatí už teď zapřemýšlet a nejlépe i rozhodnout, kterou akci se vyplatí navštívit. Rockové a metalové festivaly u nás mají tradici, nicméně v posledních letech jejich kvalita až neuvěřitelně roste.

Když se podíváme na to, jaké kapely už nejtradičnější značky v našich končinách zveřejnily, musíme smeknout před jejich skvělou prací. Z čeho tedy můžeme vybírat?

Rock For People

Největší festival tvrdé hudby u nás? Soudě dle jmen, která do Hradce Králové i letos zamíří, se zdá, že by tomu tak skutečně mohlo být. Tento rok se čtyřdenní jízda uskuteční v termínu mezi 8. až 11. červnem.

Hned první den bude naprosto velkolepý. Uvidíme Slipknot, jednu z největších metalových kapel všech dob, stále velmi populární Simple Plan či britský metalcore v podání Architects. Chybět nebudou ani Horkýže Slíže.

Druhému dnu bude vévodit Machine Gun Kelly, Billy Talent a Hollywood Undead. Jako největší tahák třetího dne se zdají být ostřílení Papa Roach. Poslední den uzavřou legendární Muse. Na akci se představí také Incubus či Hentai Corporation.

Masters of Rock

Letošní Masters of Rock s prozatím oznámeným programem sice příliš nenadchne, ale rozhodně ani nezklame. Tradičně se představí oblíbené kapely, které jsou zárukou kvalitní show.

Vizovický festival se uskuteční ve dnech od 13. do 16. července 2023.

Mezi největší oznámená jména patří symfonici Within Temptation, seveřané Amon Amarth, němečtí trashoví velikání Kreator, australští rockeři Airbourn, švýcarští folkaři Eluveitie, legendární Tarja či finská Sonata Arctica.

Za zmínku stojí také „happy“ metalisté Freedom Call nebo dynamičtí Battle Beast. Z domácích jmen se představí Dymytry, Doga nebo Dark Gamballe.

Brutal Assault

Skrze nejjedinečnější atmosféru proslulý Brutal Assault si pro letošní ročník dokázal získat velká jména. Pevnost Josefov se opět zahalí do pláště temnoty mezi 9. až 12. srpnem. A rozhodně byste měli být u toho.

Vystoupí totiž legendy hardcoru Agnostic Front, na 70. léta v Americe dají zavzpomínat Church of the Cosmic Skull, vikingskou temnotu vám zprostředkují Heilung a to stále není ani zdaleka vše.

Aktuálně je prý oznámeno 68 % kapel. A kromě zmíněných se na akci představí melodici In Flames, legendy extrémního metalu Napal Death, Kataklysm, trashové ikony Anthrax a Overkill či brazilská Sepultura. Skrytým diamantem je pak Zeal & Ardor.

Metalfest

Metalfest letos má nemalou šanci zastínit tradičnější a větší Masters of Rock. Soupiska, která se v plzeňském amfiteátru představí, je poměrně slušně nabitá. Akce se dočkáme už 2. června, potrvá do 4. června.

Mezi největší potvrzená jména patří populární Powerwolf, Arch Enemy v čele s půvabnou Alissou White-Gluz, polští Behemoth, ikonický Testament, Avatar či oblíbení folkaři Korpiklaani.

Za zmínku však stojí také finští Stratovarius či Ensiferum, parádní show zajisté předvedou Nanowar of Steel.

Zdroj: Master of Rock, Rock for People, Brutal Assault, Metalfest

Oblíbené