Spojte se s námi


Cestování

Nejlepší vánoční trhy: V Drážďanech nasajete tu pravou vánoční atmosféru

Pořád se vám nedaří ve shonu spojeném s koncem roku a předvánočním období naladit na tu správnou adventní atmosféru? Udělejte si výlet a nasajte ji na jedněch z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě: v Drážďanech.

Publikováno

dne

Pořád se vám nedaří ve shonu spojeném s koncem roku a předvánočním období naladit na tu správnou adventní atmosféru? Udělejte si výlet a nasajte ji na jedněch z nejkrásnějších vánočních trhů v Evropě: v Drážďanech.

Drážďany jsou celoroční tip na výlet

Do Drážďan se vyplatí vyrazit na výlet celoročně. Krásné jsou především na jaře, kdy si můžete během náročného dne odpočinout třeba na rozsáhlých travnatých březích kolem řeky.

Ještě před tím ale určitě navštivte proslulý chrám Frauenkirche, který patří k dominantám Drážďan. Rozhodně byste neměli vynechat Zwinger a jeho Galerii starých mistrů, kde je shromážděno výtvarné umění světového význam. Zde se dokážete ztratit na celé hodiny.

Altstadt, tedy Staré město, oplývá silnou atmosférou a možná se vám z něj nebude ani chtít odcházet, ale rozhodně byste měli přejít řeku a navštívit také Neustadt – Nové město, které přetéká moderní kulturou, zajímavou architekturou a vynikající gastronomií.

Advent v záři světelné pyramidy

Adventním trhům v Drážďanech vládne obrovská světelná pyramida, díky níž se městem šíří atmosféra tajemna i naděje – a samozřejmě ji milují děti.

Kroky všech návštěvníků trhů obvykle vedou na Striezelmarkt, jehož tradice sahá až do 15. století. Je pojmenovaný po speciální drážďanské vánoční štole, kterou rozhodně musíte ochutnat!

Právě zde si nejspíš užijete tu nejlepší vánoční atmosféru: s dokonalou výzdobou, vánoční hudbou, horkými nápoji a pečenými kaštany. A samozřejmě obrovským množstvím dárků, které můžete nakoupit ve zdejších stáncích.

Nemusíte se však omezovat jenom na Striezelmarkt, zkušenější návštěvníci už vědí, že v předvánočním období je jedním velkým trhem celé město – trhy najdete třeba před chrámem Frauenkirche nebo i v Novém městě. Vánoční atmosféru si můžete užívat, kamkoli jen vaše noha v Drážďanech vkročí.

Do Drážďan vlakem

Jako ve všech velkých městech je i v Drážďanech problém s automobilovou dopravou a parkováním a v čase vánočních trhů se potíže násobí.

Proto rozhodně doporučujeme využít toho, že Drážďany leží hned za našimi hranicemi a zvolit cestu autobusem nebo vlakem, neboť toto spojení je pravidelné a bezproblémové.

Zdroj: drazdany.cz, krusnohorci.cz

Oblíbené