Spojte se s námi


Ostatní

Na Slovensku chytili fotbalové výtržníky! Hrozí jim až tříleté vězení

Publikováno

dne

17. října se na Slovensku stal jeden z nejhorších fotbalových momentů posledních let. Na trávník během utkání vběhlo několik výtržníků obou celků a zápas se kvůli rvačce nedohrál. Nyní policie odchytla 11 z nich a hrozí jim až tři roky vězení.

Šlágr slovenské ligy se 17. října nedohrál kvůli výtržnostem několika fanoušků. Utkání bylo následně kontumováno ve prospěch Slovanu Bratislava.

Trnavský celek dostal pokutu téměř milion korun a další tři domácí zápasy budou moci navštívit pouze fanoušci do 15 let. Trest dostal i Slovan.

Ten bude muset zaplatit téměř půl milionu korun a jeho fanoušci mají zakázané výjezdy na další čtyři zápasy. Bez fanoušků se odehrají i jejich další případně zápasy do konce sezony.

Po tomto skandálu policie obvinila 11 lidí ve věku 23 až 46 let. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

„Policisté zajistili potřebné kamerové záznamy a osoby ztotožnila. Osoby byly součástí bitky, která se strhla na ploše, házeli pyrotechniku na plochu a tribuny,“ informovala veřejnost slovenská policie.

„Jedenáct osob bylo obviněno z přečinu výtržnictví spolupachatelstvím. Osoby jsou stíhány na svobodě,“ dodala policie.

Zdroj: Sport, iDnes

Oblíbené