Spojte se s námi


Novinky

Ministr zdravotnictví potvrdil, že služby a restaurace budou dostupné pouze pro očkované

Publikováno

dne

Adam Vojtěch, končící ministr zdravotnictví, potvrdil spekulace a rozhodl se vládě předložit návrh na zrušení uznávání koronavirových testů pro restaurace, služby či jiné volnočasové aktivity. Od pondělí si je tak legálně budou moci užívat pouze očkovaní.

Od pondělí budou volnočasové aktivity legálně dostupné pouze očkovaným osobám. Rozhodl to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který návrh předloží dosluhující vládě.

„Jsme ve velmi vážné situaci, o tom svědčí nesporně včerejší počet diagnostikovaných případů. Problém je, že se nám nákaza mnohem více dostává do rizikových skupin. Není to pouze o tom jednom čísle, ale je to o dalších entitách, které se poměrně výrazně zhoršují,” řekl novinářům Vojtěch.

Uznávání antigenních a PCR testů je tak u konce. Důvodem je motivace lidí k očkování, zejména kvůli zhoršující se tuzemské situaci.

Mimo očkování se ještě bude uznávat prodělání nemoci a to již tradičně v posledních 180 dnech. Výjimku budou mít děti do 12 let.

Volnočasové aktivity s testem budou povoleny lidem, kteří již absolvovali alespoň první dávku. Ti budou moci využít během jednoho měsíce 5 PCR testů.

Osoby s dokončeným očkováním budou moci jít na PCR test dvakrát do měsíce.

Zdroj: Novinky

Oblíbené