Spojte se s námi


Novinky

Miloš Zeman opustil nemocnici

Publikováno

dne

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek ráno opustil Ústřední vojenskou nemocnici a byl přesunut do domácí péče. Lékaři sice prezidentovi doporučovali pokračovat v hospitalizaci, nicméně rozhodnutí Zemana respektují.

Miloš Zeman byl v Ústřední vojenské nemocnici hospitalizován od 10. října kvůli zhoršení jeho chronického onemocnění. Po měsíci a půl byl prezident konečně propuštěn do domácí péče.

„ÚVN nadále doporučuje jako nejvhodnější péči poskytovanou ve specializovaném zdravotnickém zařízení pod vedením odborného lékařského týmu, nicméně vzhledem k významnému zlepšení zdravotního stavu pana prezidenta plně respektuje jeho rozhodnutí upřednostnit naplňování svých ústavních povinností mimo zdravotnické zařízení a ukončit hospitalizaci v ÚVN,” uvedla mluvčí nemocnice Jitka Zinke.

Prezident tak byl propuštěn do domácí péče. Plnou zodpovědnost za jeho péči převzala společnost Senior Home Group, která je členem skupiny Penta Hospitals.

„Pan prezident i jeho rodina a nejbližší spolupracovníci byli opakovaně informováni o jeho zdravotním stavu, o predikci vývoje a o možných rizicích a komplikacích,” dodala k propuštění mluvčí nemocnice.

Podle chirurga Pavla Pafka trpí Miloš Zeman cirhózou jater. Šéf lékařského konzilia Tomáš Zima pak uvedl, že zdravotní stav hlavy státu vyžaduje nepřetržitý zdravotní dohled.

Zdroj: Novinky, ČT24

Oblíbené