Spojte se s námi


Novinky

Mazlíčci místo dětí? Je to sobecké chování, má jasno papež František. Neplodné vyzval k adopci

Publikováno

dne

Téměř na celém světě klesá porodnost. Mnoho párů si namísto dětí pořizuje domácí mazlíčky, v některých státech se navíc zvířata dočkávají stále lepšího právního postavení. Své k tomu nedávno řekl papež František.

Papež František během generální audience ve Vatikánu diskutoval o rodičovství. Během svého projevu zkritizoval přístup dnešních párů k odmítání dětí.

„Dnes vidíme určitou formu sobectví. Vidíme, že někteří lidé nechtějí mít děti. Někdy mají jedno, ale to je vše. Poté si pořídí psy a kočky, kteří nahrazují děti. Může se to zdát vtipné, ale je to realita,“ vyjádřil se papež.

Hlava katolické církve se domnívá, že tento přístup popírá mateřství a otcovství jako takové, přičemž nás rovněž připravuje o naši lidskost a snižuje naši hodnotu.

Řeč padla také na lidi, kteří nemohou mít dítě z biologických důvodů. Papež tvrdí, že by měli zvážit adopci. Také vyzval lidi, aby se nebáli rodičovství.

Není to poprvé, co papež kritizuje „demografickou zimu“, jak sám sníženou porodnost napříč světem nazývá.

Už v roce 2014 označil nahrazování dětí domácími mazlíčky jako „fenomén kulturní degradace“. Nicméně chápe, že je pro lidi snazší vztah s mazlíčky než s dětmi.

Zdroj: BBC, TN.cz

Oblíbené