Spojte se s námi


Kultura

Macbeth, Hamlet či Sen noci svatojánské! Letní shakespearovské slavnosti se blíží. Těšit se můžete na Krobotovou, Issovou, Kostkovou, Zimu, Etzlera a další

Publikováno

dne

I v letošním roce se mohou milovníci příběhů o lásce, touze, zklamání, králích, milencích a šašcích těšit na tradiční Letní shakespearovské slavnosti. Tento divadelní festival původně inicioval Václav Havel.

V Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě budou moci návštěvníci zavítat na stálice, kterými jsou Hamlet, Veselé paničky windsorské nebo Bouře. V letošním roce budou také moci naposledy shlédnout Mnoho povyku pro nic v režii Jiřího Menzela.

Letošní ročník přinese hned čtyři premiéry. Léto zahájí 28. června první z chystaných novinek Shakespearův Macbeth s Lenkou Krobotovou a Markem Němcem v hlavních rolích. Pod režijním vedením Jakuba Krofta dále uvidíte Kláru Issovou, Tomáše Měcháčka, Karla Zimu, Davida Matáska či Václava Vašáka.

Režisér Pavel Khek připravuje spolu se slovenskými kolegy Hamleta s Terezou Kostkovou a Ľubošem Kostelným, kteří se ujali hlavních rolí. Premiéra se uskuteční 5. července v Bratislavě na Hradě.

Ostrava chystá Sen noci svatojánské. Ten budeme moci poprvé vidět 18. července. Theseuse/Oberona si zahraje Tomáš Dastlík a Hippolyta/Titanii Zuzana Kajnarová. Komedii režíruje Adéla Laštovková Stodolová.

Představí se také soubor Prague Shakespeare Company pod uměleckým vedením Guye Robertse, který po dva večery potěší anglicky mluvící diváky.

Konec léta přinese netradiční premiéru hudebního projektu Koncert pro Mr. Shakespeara. Hudebního nastudování se ujme Kapela osamělých srdcí Williama Shakespeara spolu s představiteli hudební scény a herci Jitkou Čvančarovou, Mirkem Etzlerem, Vendulou Příhodovou nebo Peterem Pechou. V projektu zazní nejoblíbenější shakespearovy písničky od Daniela Fikejze.

Předprodej vstupenek bude zahájen 19. dubna v 10:00. Pro držitele Dárkových ePoukazů začíná přednostní předprodej 11. dubna.

Zdroj: Shakespeare, i-divadlo, iDNES

Oblíbené